کد خبر: 189838

نگاه به زندگی رئیس‌جمهور چند شخصیتی آمریکا

از محدود پیامد‌های خوشایند همه‌گیری ویروس مرگبار کووید-۱۹ در آمریکا، افشای شخصیت دوگانه رئیس‌جمهور این کشور بر همگان بود.
اتاق خبر 24

صحبت از آمار هولناک ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کووید-۱۹ در آمریکا، دیگر حرف تازه‌ای نیست. آمریکا مدتهاست همچنان به یکه تازی در میان کشور‌های دنیا از نظر شمار مبتلایان و مرگ و میر‌های ناشی از این بیماری ادامه می‌دهد. همزمان موج اعتراضات به عملکرد دولت واشنگتن در مدیریت این بحران روز به روز شدت می‌گیرد و دونالد ترامپ را آماج شدیدترین انتقادات قرار داده است.

شبکه خبری الجزیره در یادداشتی به قلم «مروان بیشارا» به مدیریت پر حرف و حدیث بحران کرونا از سوی رئیس جمهور آمریکا پرداخت و نوشت که این ویروس ناشناخته از ماهیت دوگانه زندگی ترامپ پرده برداشت.

بیشارا یادداشت خود را با لحنی آمیخته با کنایه آغاز می‌کند: مقاومت دونالد ترامپ واقعا ستودنی است. بیش از ۱۰۰ هزار آمریکایی ظرف ۱۰۰ روز گذشته در مقابل دیدگان او جان خود را از دست دادند، اما او همچنان با وقاحت و مباهات بر طبل موفقیت و عظمت اقدامات خود در این زمینه می‌کوبد. البته از منظر ترامپ و حامیانش داستان به گونه‌ای دیگر است و او حق دارد اینگونه به خود مباهات کند.

ترامپ، ستاره فراموش نشدنی تاریخ سیاسی آمریکا !

رئیس جمهور آمریکا صراحتا متقاعد شده که مسئولیت مرگ هزاران آمریکایی بر گردن او نیست و در عوض او اقدامات بزرگی را تاکنون انجام داده و جان میلیون‌ها نفر در این کشور مدیون اوست! رئیس جمهور آمریکا حتی بر این باور است که از نظر اقتصادی کاملا حق با اوست و آمریکا تاکنون رئیس جمهوری همانند او را به چشم خود ندیده است. هر چند باور‌های او بسیار سورئالیستی به نظر می‌رسد، اما به هرحال او به چنین چیز‌هایی معتقد است.

ترامپ که اغلب از ضمیر سوم شخص برای صحبت کردن درباره خودش استفاده می‌کند، دو زندگی کاملا متفاوت دارد که شالوده هر دوی آن‌ها بر پایه دروغ است: در خارج از کاخ سفید و انظار رسانه‌ها و مردم به صورت یک شخص پوپولیست و در درون کاخ سفید شخصی بدبیار و ناخوشایند.

یادداشت نویس الجزیره می‌نویسد: شاید به ظاهر ترامپ توانسته خود را در حد یکی از بزرگترین دارندگان املاک و مستغلات آمریکا، صاحب شبکه‌های تلویزیونی و نامزد ریاست جمهوری آمریکا ارتقا داده باشد و به طرز اعجاب آوری در نوامبر ۲۰۱۶ به کاخ سفید راه یابد، اما در واقع او چیزی بیشتر از یک شومَن نیست که تصور می‌کند در حال ایفای بزرگترین نمایش بر روی زمین است. او تصور می‌کند هنوز در دفتر کارش در برج ترامپ است و برای سرگرم کردن دوستانش به تماشای تلویزیون، توئیت کردن، بلوف زنی، کار‌های بد و شرارت آمیز و آزار و اذیت دیگران می‌پردازد. رفتار‌هایی که متحدان آمریکا را سردرگم و دشمنان آن را به تعجب واداشته است.

ترامپ در واقع در حال بازی رویای زندگی خود است. ریاست جمهوری ترامپ تداعی رویای یک فرد با شخصیتی نمایشی است که هر چیزی به ذهنش می‌رسد را به زبان می‌آورد و چنان آشوب و بحران ملی به پا می‌کند که تاکنون همانند آن در تاریخ آمریکا دیده نشده است.

منبع: خبرآنلاین