کد خبر: 189834

پیش بینی رگبار ۳ روزه باران در ۷ استان

سازمان هواشناسی از بارش پراکنده باران طی امروز و فردا و شنبه آینده در برخی استان‌ها خبر داد. حداکثر دمای تهران نیز امروز به ۳۸ درجه بالای صفر می‌رسد.
اتاق خبر 24

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال زنجان،‌ ارتفاعات البرز در شمال تهران طی ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر، بارش پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می‌شود. این شرایط روزهای شنبه،‌یکشنبه و دوشنبه هفته آینده برای شمال آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی پیش بینی شده است.

طی سه روز آینده در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان در ساعات بعدازظهر رشد ابر، بارش پراکنده، وزش باد و رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

امروز در جنوب ایلام، خوزستان، بوشهر، قم،‌جنوب سمنان، شمال اصفهان، جنوب تهران، البرز و شمال مرکزی در بعدازظهر سرعت باد افزایش می‌یابد و احتمال وقوع پدیده گردوخاک به شکل محلی در برخی مناطق وجود دارد.

به گزارش تسنیم، آسمان تهران امروز غالبا آفتابی، حداکثر دمای 38 درجه بالای صفر و باد در جهت جنوبی با سرعت 13 تا 20 کیلومتر بر ساعت پیش بینی شده است. فردا و شنبه آینده برای تهران دمای 39 درجه بالای صفر پیش بینی شده و یکشنبه و دوشنبه آینده به ترتیب حداکثر دمای پایتخت 36 و 37 درجه خواهد بود.

 
منبع: تسنیم