کد خبر: 189814

انیمیشن زندگی «سردار سلیمانی» ساخته شد

رئیس مرکز پویانمایی صبا گفت: انیمیشن «از کودکی تا شهادت سردار سلیمانی» توسط محمدعلی صفورا در دست تولید است و همزمان با سالگرد شهادت این شهید بزرگوار پخش می‌شود.
اتاق خبر 24

«محمدرحیم لیوانی» رئیس مرکز انیمیشن صبا، درباره تولید انیمیشن «سردار سلیمانی» در مجموعه انیمیشن «چهل شاهد» گفت: آقای محمدعلی صفورا مدتی است که تهیه کنندگی و کارگردانی این مجموعه انیمیشن را به عهده دارد و تا الان تولید یک فصل از این مجموعه انیمیشن که چهل شاهد نام دارد به پایان رسیده است. 

وی ادامه داد: مجموعه انیمیشن چهل شاهد در چهل قسمت تهیه و تولید می شود که یک قسمت چهل دقیقه ای از آن درباره زندگی سردار سلیمانی از تولد تا شهادت است و بنا است تا در روز سالگرد ایشان و با کیفیت فول اچ دی از تلویزیون پخش شود. 

رئیس مرکز انیمیشن صبا ادامه داد: فصل نخست این مجموعه انیمیشن که مربوط به ۷ شهید است، در هفته دفاع مقدس پخش می شود.

 «چهل شاهد» شامل زندگی تا شهادت ۴۰ شهید انقلاب و دفاع مقدس است که نمایش اخلاق، رفتار و سبک زندگی آنان می تواند الگو و کلاس درسی برای مخاطبان تلویزیون باشد. نوجوانان مخاطبان اصلی این انیمیشن  هستند که با تکنیم کمیک موشن ساخته شده است، اما پرداخت داستان و تکنیک تولید این اثر طوری است که گروه سنی خردسالان تا بزرگسالان نیز با آن ارتباط برقرار می کنند. 

منبع: خبرگزاری ایرنا