کد خبر: 189809

وزارت بهداشت خواستار بازگشت محدودیت‌های کرونایی شد

رییس کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی کرونا گفت: ویروس کرونا در کشور رو به افزایش است و وزارت بهداشت خواستار بازگشت محدودیت‌ها و سختگیری‌های اجتماعی برای رعایت اصول بهداشتی است.
اتاق خبر 24

در سطح کشور افزایش موارد ابتلا به کرونا و بیماری کووید ۱۹ را داریم البته هنوز میزان مرگ و میر خیلی زیاد نشده و امیدواریم مرگ و میر این بیماری زیاد نشود، علت افزایش تعداد مبتلایان کرونا نیز بخشی به علت افزایش تست و بخشی نیز به علت کاهش محدودیت هاست.

رییس کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی کرونا گفت: واقعا باید برای بازگشت محدودیت‌ها تصمیم عاجل و جدی گرفته شود. حتما باید به گونه‌ای تصمیم گیری شود که مردم بیشتر نکات بهداشتی را رعایت کنند حتی اگر قرار باشد نوعی آزادسازی اجرا شود باید به گونه‌ای باشد که مردم اصول فاصله گذاری فیزیکی را رعایت کنند.

وی افزود: نگرانی برای این است که متاسفانه وضعیت اپیدمی این بیماری برای مردم عادی شده است و بخش زیادی از مردم اصول بهداشت فردی و اجتماعی و فاصله گذاری را را رعایت نمی‌کنند.

حق دوست گفت: وزارت بهداشت به طور رسمی خواسته است که به خصوص در جا‌هایی که میزان شیوع و آلودگی کرونا بیشتر است، محدودیت‌های کنترل شده بیشتری اعمال شود، البته نه به شدت شرایط قبلی و شبیه قرنطینه، اما درخواست وزارت بهداشت این است که محدودیت‌های هوشمند به گونه جدی تری در شهر‌های آلوده‌تر اجرا شود که امیدوارم مورد توجه قرار گیرد.

 

منبع : ایرنا