کد خبر: 189779

عابرین‌پیاده جریمه می‌شوند

رییس پلیس راهور گفت: با استفاده از کد ملی افراد و سیستم شناسایی چهره که زیر ساخت‌های آن در حال ایجاد است، چناچه عابری از مسیر غیرمجازی تردد کند یا در تصادف مقصر باشد، مبلغ جریمه از حساب بانکی آن‌ها کسر می‌شود.
اتاق خبر 24

سردار هادیانفر در مراسم تودیع و معارفه رییس پلیس راهور پایتخت ضمن قدردانی از زحمات سردار مهماندار گفت: پلیس راهور ناجا در سال گذشته ۳۵ میلیون خدمت به مردم ارائه کرد که ۵۳ درصد از کل خدمات ناجا در سال ۱۳۹۸ است.

وی افزود: به تعبیر وزیر کشور، تبلور نیروی انتطامی در راهور است، زیرا نظم و انضباط در منظر فعالیت‌های راهنمایی و رانندگی است. در مجموع سه ماموریت اصلی در راهور داریم. یکی از جدی‌ترین وظایف ما مدیریت ترافیک در ۲۱۷هزار جاده کشور است.

رییس پلیس راهور اظهار کرد: دومین وظیفه ما، تسریع و تسهیل در تردد‌ها است و در سال‌های اخیر هیچ‌گره ترافیکی نداشتیم.

این مقام انتظامی ادامه داد: کاهش حوادث و جانباختگان سومین وظیفه ما است. هر ساعت تقریبا دو نفر بر اثر تصادف جان خود را از دست می‌دهند و ۵ الی ۱۲نفر مجروح و معلول می‌شوند و در مجموع ۱۷هزار و ۱۸۵جانباخته و ۳۶۵دنفر مجروح می‌شوند.همچنین تصادفات هر ساله ۸درصد به تولید ناخالص ملی کشور آسیب می‌زند.

وی افزود: ۳۳دستگاه در تصادفات نقش دارند. ما در پلیس کمتر از ۱۹درصد در تصادفات نقش داریم. ۵۱درصد جان خود را در تصادف، ۶درصد در انتقال و بقیه در بیمارستان جان خود را از دست می‌دهند.

وی گفت: ما شرایط مطلوبی در تصادفات نداریم و هنوز خیلی عقب هستیم سال۸۵، ۲۷هزار کشته داشتیم و در سال ۹۶ متوقف شد.

سردار هادیانفر گفت: در سال۹۶ و ۹۷ تعداد جانباختگان ۱.۷ درصد افزایش یافت. اما درسال ۹۸ به ۱.۴ کاهش یافت. همچنین تا امروز ۳۳درصد کاهش جانبخاتگان در کشور داریم.

رییس پلیس راهور ادامه داد: با استفاده از کد ملی افراد و سیستم شناسایی چهره که زیر ساخت‌های آن در حال ایجاد است، چناچه عابری از مسیر غیرمجازی تردد کند یا در تصادف مقصر باشد، مبلغ جریمه از حساب بانکی آن‌ها کسر می‌شود.

وی با اشاره به تحویل خودرو‌های جدید گفت: ۵۰خودروی سراتو جدید به پلیس راهور پایتخت به زودی تحویل می‌دهیم.

منبع: میزان