کد خبر: 189701

گوش هایی که بدهکار کرونا نیستند

چند روزی می‌شد که بعد از مدتی تب کرونا در استان فروکش کرده بود و به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی خیال برگشت به زندگی عادی را داشتیم، غافل از اینکه کرونا شدیدتر از قبل در کمین کردستانی‌ها نشسته است.
اتاق خبر 24

به محض فروکش کردن تب کرونا و شروع به کار مشاغل، موجی از بی‌خیالی‌ها روانه بازار شد، کرونا در بین مردم می‌تاخت و هر روز بیشتر از روز قبل قربانی می‌گرفت تا آنجا که استان را به مرز هشدار و وضعیت قرمز رساند.

چند هفته‌ای است که حال و هوای این روزهای کردستان خوب نیست و گوش مردم هم به این حرف‌ها بدهکار نیست، خیابان‌ها همچنان مملوء از جمعیت، بازار مهمانی و شب نشینی‌ها داغ داغ، تالارها بسته اما بساط عروسی‌ها به راه است.

اگر یک لحظه بی‌خیالی و خودخواهی را کنار بگذارید و به این فکر کنید که ممکن است خود شما ناقل ویروس کرونا باشید و به پدر و مادر پیری که سنشان بالارفته و بدنشان تاب و توان آن همه عذاب را ندارد، به جوانانی فکر کنید که سرشار از امید و آرزو هستند و به کودکی فکر کنید که هنوز دنیا را تجربه نکرده قرار است قربانی یک بی‌احتیاطی شوند، بی‌خیالی و خودخواهی نسبت به کرونا را کنار گذاشته و بیش از پیش مراقب خود و اطرافیانتان خواهید بود.

سمیرا دختری 24 ساله که چند روزی است در مبارزه با ویروس کرونا جان سالم به در برده است در خصوص این بیماری می‌گوید: شاید گفتن و شنیدن آن راحت به نظر برسد، اما افرادی که در این مدت به کرونا دچار شده‌اند می‌توانند درک کنند که در عرض چند روزی که بدن در حال جنگ با ویروس است آدمی چه عذابی را متحمل می‌شود.

او می‌گوید: شاید زمانیکه هنوز به آن دچار نشده‌ایم تصور کنیم که این بیماری همانند بیماری سرماخوردگی و یا همانند سایر بیماری‌ها است، اما زمانیکه به آن دچار می‌شوید منتظر لحظه بعد هم نیستید.

وی که الان کاملا بهبود یافته و در جنگ با کرونا پیروز شده هنوز هم از ترس اینکه ناقل باشد از قرنطینه خارج نشده می‌گوید: همه‌چیز از یک سرگیجه و آبریزش بینی شروع شد باورم نمی‌شد که به کرونا مبتلا شده‌ام اما بازهم برای احتیاط در یک اتاق خود را قرنطینه کردم، روز بعد تب شدیدی در وجودم شروع شد که مصداقی از جهنم بود و به راستی عذاب‌آور بود، بعدها علائمی همچون سرفه مکرر و خشک و همچنین کوفتگی بدن نیز به آن افزوده شد.

این جوان ادامه می‌دهد: روزهای سختی بود آنقدر حالم بد بود و در وجودم احساس کرختی و کوفتگی می‌کردم که حتی نمی‌توانستم راه بروم به ناچار مجبور بودم چهاردست و پا راه بروم تا اینکه به مرور حالم بهتر شد و بیماریم بهبود یافت.

اسرا، از بیماران در حال مبارزه با کرونا می‌گوید: از بدن درد شروع شد، اولش فکر می‌کردم کوفتگی بدنم حاصل حضور در باشگاه بعد از چند ماه و از سرگیری تمریناتم است اما در عرض چهار روز علائمی همچون سردرد شدید، تب، اسهال، حالت تهوع، سرگیجه، بی‌حالی و بی‌اشتهایی در بدنم بروز پیدا کرد و متوجه شدم که کرونا گرفته‌ام.

وی در ادامه می‌گوید: مطمئنم که حتی به ذهنتان هم خطور نمی‌کند که در زمان ابتلا به این بیماری، بیمار با چه حال وحشتناکی روبه‌رو است.

اکنون که چند روزی از بیماریش می‌گذرد می‌گوید که حالش کمی بهتر شده اما نه به صورت کامل و هنوز هم حس بویایی و چشایی خود را بازنیافته است.

منبع: تابناک