کد خبر: 189690

روحانی: ۲۰۰ طرح مهم تا پایان سال افتتاح می‌شود

رئیس جمهور تاکید کرد: امسال سال تولید ملی و رونق تولید نیست بلکه سال جهش تولید است و ما باید همه توانمان را به کار ببریم و حرکت‌مان را به گونه‌ای افزایش دهیم که امسال سال پر افتخاری برای ملت ما و کشور عزیزمان باشد.
اتاق خبر 24

حجت الاسلام حسن روحانی در آیین افتتاح طرح های ملی وزارت صمت در استان‌های اصفهان و خراسان رضوی اظهار داشت: برای ما بسیار مهم است که امسال سالی پرکار و پر شتاب برای همه مسئولین و کارگران ما باشد.

وی افزود: امسال سال تولید ملی و رونق تولید نیست بلکه امسال سال جهش تولید است و ما باید همه توانمان را به کار ببریم و حرکت مان را به گونه‌ای افزایش دهیم که سال ما سال پر افتخاری برای ملت ما و کشور عزیزمان باشد.

روحانی با بیان این که در افتتاح امروز ما به چند نکته رسیدیم که بسیار مهم است و آن اینکه تولید فولاد کشور در دولت یازدهم و دوازدهم به دو برابر تولید فولاد در تاریخ ایران رسیده است، گفت: یعنی هرچه ما تولید فولاد داشتیم در این ۷ سال به دو برابر رسیده و این به معنای آن است که همه سرمایه‌گذاران و کارآفرینان و مهندسین ما برای آبادانی کشور تلاش می کنند.

رئیس جمهور افزود: مهم است که در فولاد رتبه ما دهم بوده و به رتبه هشتم می‌رسیم و ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد را امروز دارا هستیم و در فولاد، معدن، آهن اسفنجی و شمش فولاد زنجیره ما منظم و کامل شده و این که می‌بینیم یک جا کنسانتره و جای دیگر گندله افتتاح می شود، یعنی یک زنجیره شکل می‌گیرد.

روحانی با بیان اینکه باید کاری کنیم که در بخش فولاد از معدن که شروع می‌کنیم بتوانیم زنجیره بعدی را هم محقق کنیم که سریع‌تر محصول نهایی برسیم گفت: امروز کشور به یک کارگاه عظیم و بزرگ تبدیل شده و اگر از بالا به ایران نگاه کنید در هر استانی از شرق تا غرب و مرکز و جنوب و شمال کشور همه تلاش و کار می‌کنند.

وی ادامه داد: اینکه در بخش صنعت و معدن ۳۸۰۰ طرح مشغول فعالیت هستند و در سال جاری تا پایان سال ۲۰۰ طرح مهم به افتتاح می رسد به این معنی است که همه کشور در حال حرکت است و ما در بخش‌های مختلف اعم از صنعت کشاورزی و خدمات حمل و نقل و انرژی شاهد حرکت هستیم و موفق به افتتاح هفتگی طرح های بزرگ و موفق هستیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ۴ هزار و ۸۲۶ میلیارد تومان ارزش طرح‌هایی است که امروز افتتاح شد،‌گفت: این پاسخ بسیار خوبی به آن‌هایی است که در سال ۹۷ و ۹۸ می‌خواستند کشور ما را به زانو در بیاورند. گزارش که امروز در بخش لوازم خانگی داده شد، نشان داد که در سال ۹۸ که فشار ۹۷ را مضاعف داشتیم، تولید لوازم خانگی نسبت به سال قبل ۱۰ درصد و در برخی موارد ۳۳% و در برخی موارد هم ۱۲ درصد افزایش داشته و این به این معنا است که تحریم‌ها نتوانسته ما را از پا در بیاورد و طرح‌های مان را ادامه داده ایم و تولید مان را توسعه داده‌ایم.

روحانی با بیان اینکه امروز تولید یخچال فریزر ۳۰۰ هزار دستگاه از امروز افزایش پیدا می‌کند، اظهار داشت: این معلوم است که تحریم نمی‌تواند در اراده ملت ما تاثیر بگذارد. البته تحریم فشار می آورد و کار ما را سخت می‌کند و همین که عزیزان ما از ما ارز می‌خواهند و می‌گویند ارز بیشتر اختصاص داده شود تا بتوانیم تولیدمان را سرعت بیشتری بدهیم و این به این معناست که فشارها بی‌تأثیر نیست؛ اما دشمن نه توانست ما را از هدف بازدارد و نه توانسته ما را وادار به تسلیم کند. یعنی نگذاشتیم که دشمن به هدفش دست پیدا کند.

وی با بیان اینکه ما راه خودمان را ادامه داده‌ایم و حالا ممکن است حرکتمان کمی کندتر شده باشد اما این حرکت ادامه خواهد یافت، گفت: در بخش صنعت سه چیز برایمان بسیار مهم است که یکی مواد اولیه است. یعنی بحمدالله معادن غنی کشور مواد اولیه را برای ما فراهم می‌کنند و ما در فولاد از کشور دیگری گندله نمیخریم که در اینجا به آهن اسفنجی و شمش فولاد تبدیل کنیم و  از معدن تا خط تنهایی شروع می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس