کد خبر: 189682

آیت الله رییسی: ناسلامتی برای نظام اداری و قضایی تحمل نخواهد شد

آیت الله رییسی که در ادامه سفر‌های استانی خود و به منظور بررسی وضعیت دستگاه قضایی استان فارس، در راس یک هیات قضایی به استان فارس سفر کرد.
اتاق خبر 24

آیت الله رییسی که در ادامه سفر‌های استانی خود و به منظور بررسی وضعیت دستگاه قضایی استان فارس، در راس یک هیات قضایی به استان فارس سفر کرد.

دیدار قضات و کارکنان دادگستری استان فارس با رییس قوه قضاییه
 

آیت الله رییسی در ابتدای سفر استانی به فارس، با قضات و کارکنان دادگستری این استان دیدار کرد.

رییس قوه قضاییه در این دیدار گفت: به هیچ عنوان نباید اجازه دهیم زمین خواران به سراغ ذخایر و منابع ملی بیایند و باید دست آن ها را کوتاه کرد.

وی افزود: نسبت به انشعابات غیر مجاز اگر همین ها در وزارت نیرو مورد بررسی قرار گیرند نوبت به دستگاه قضایی نمی رسد.

آیت الله رییسی ادامه داد: در مورد سیل شیراز پرونده به دادگاه رفت و با افراد هم برخورد شد که درست هم بود، اگر لایروبی انجام می شد از این حادثه جلوگیری می‌کرد.

رییس دستگاه قضا بیان داشت: توسعه داوری و میانجیگیری و اقداماتی که شورای حل اختلاف انجام میدهد باید به گونه ای باشد که مسائل را با داوری قبل از ورود به دستگاه قضا حل کرد؛ این موضوع را حتما دنبال می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در دستگاه قضایی یک درصد تخلف داریم، اما همین یک درصد هم زیاد است و اگر امروز پرونده هایی را بررسی می کنیم که به تخلف درون دستگاه بر میگردد، درخواست خود همکاران و قضات است.

آیت الله رییسی یادآور شد: امروز مدعیان فساد و مسئولین مبارزه با فساد، کارکنان سالم و پرتلاش ما هستند و منن از همکاران قضایی صمیمانه تشکر میکنم. پرونده های امروز که اخبارش به گوش شما می رسد مدعی آن خود همکاران سازمان قضایی هستند.

وی تاکید کرد: ناسلامتی برای نظام اداری و قضایی تحمل نخواهد شد.

 

رییس قوه قضاییه برنامه‌های سفر به استان فارس را تشریح کرد
 

آیت الله رییسی که در ادامه سفر‌های استانی خود و به منظور بررسی وضعیت دستگاه قضایی استان فارس، در راس یک هیات قضایی وارد این استان شد، در بدو ورود به فرودگاه شیراز در تشریح برنامه‌های این سفر استانی با بیان اینکه حضور در استان‌ها یکی از برنامه‌های جدی دستگاه قضا است، اظهار کرد: قرار بود آخر بهمن و اوایل اسفند خدمت مردم و مدیران استان فارس باشیم ولی به دلیل شرایط بهداشتی و لزوم رعایت این شرایط، سفر با حدود سه ماه تاخیر انجام شد.

 
وی افزود: در این سفر هم به دلیل ضرورت رعایت شرایط بهداشتی، توفیق نداریم خدمت همه مردم در جای جای استان فارس برسیم و لذا دیدارها محدود خواهد بود.
 
رییس قوه قضاییه با اشاره به برگزاری نشست با قضات و کارکنان دادگستری استان فارس و سازمان‌های تابعه قوه قضاییه در این استان، ادامه داد: برای بررسی وضعیت استان فارس، هیات‌هایی از قبل اعزام و مسایل مورد بررسی قرار گرفته است و در این جلسات برای کاهش مشکلات این حوزه قضایی تلاش خواهیم کرد.
 
آیت الله رییسی از برگزاری نشست با حضور نماینده ولی فقیه در استان فارس، استاندار و مدیران استانی و تولیت آستان مقدس حرم شاهچراغ (ع) خبر داد و گفت: بررسی موانع تولید و راهکارهای جهش تولید در این جلسات مورد توجه است، چراکه استان فارس یکی از قطب‌های صنعتی است و مشکلات این حوزه در این جلسات مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 
وی با بیان اینکه استان فارس گسترده ترین حوزه قضایی کشور است، ابراز امیدواری کرد که بخشی از مسایل و مشکلات این استان در سفر استانی و بخشی نیز در تهران دنبال شود.
رییس قوه قضاییه وارد شیراز شد
 
آیت الله رییسی رئیس قوه قضاییه در ادامه سفر‌های استانی خود و به منظور بررسی وضعیت دستگاه قضایی استان فارس، در راس یک هیات قضایی وارد این استان شد.
 
حضور در جلسه شورای اداری و قضایی و دیدار با قضات و‌کارکنان دادگستری استان فارس از جمله برنامه‌های این سفر است.
 
منبع: میزان