کد خبر: 189629

قدردانی سردار حاجی زاده از سازندگان «بچه مهندس3»

فرمانده هوا فضای سپاه، با قدردانی از عوامل ساخت مجموعه تلویزیونی «بچه مهندس ۳»، گفت: داستان این مجموعه در راستای بخش‌های مهم بیانیه گام دوم انقلاب درباره توسعه علم بود که به آن خوب پرداخته شد.
اتاق خبر 24

سردار امیرعلی حاجی زاده در آیین قدردانی از عوامل ”بچه مهندس ۳“، افزود: کم و بیش این سریال را دنبال کردم و از نزدیکانم نیز که آن را دنبال کردند درباره آن شنیدیم که این مجموعه تلویزیونی هم به مسائل اجتماعی و هم به مسائل علمی توجه کرد و از آثار ارزشی بود.
وی تصریح کرد: مسئله بومی سازی و نگاه به داخل، از دیگر ویژگی‌های مجموعه تلویزیونی ”بچه مهندس ۳“ بود و واقعاً از دیدن بخش‌هایی از آن لذت بردم.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: خیلی‌ها به واسطه این سریال دیدگاهشان به دستاورد‌های کشور تغییر کرد.
سردار حاجی زاده خاطرنشان کرد: ما در مقابل یک هجمه ترکیبی از جنگ اقتصادی تا جنگ رسانه‌ای و فرهنگی قرار داریم که متاسفانه خاکریز‌های آسیب پذیر ما هستند و افسران و سربازان ما باید در این جبهه‌ها تلاش کنند.
وی تصریح کرد: زمانی در مقابل جنگ نظامی قرار داشتیم که صدای بمب را می‌شنیدی، اما الان شکل جنگ فرق کرده است و باید با کار‌های فرهنگی به مقابله با آن برویم.

بچه مهندس ۳، همسو با فراز‌های بیانیه گام دوم

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که رهبر معظم انقلاب به عنوان منشور انقلاب در ۴۰ سال دوم ترسیم کردند، در بخش اصلی اش بر توجه و توسعه علمی تاکید می‌کنند و شما (عوامل مجموعه تلویزیونی ”بچه مهندس ۳“) به این موضوع توجه کردید و به همین علت توجه‌ها نیز به شما جلب شد.

سردار حاجی زاده گفت: از این گونه سوژه‌ها در کشور زیاد داریم و ذخایر کشور ما واقعی است، غربی‌ها قهرمان می‌سازند و تاریخ را می‌تراشند، اما ما قهرمانان واقعی داریم.
وی افزود: جامعه نیاز به قهرمان دارد، به خاطر همین است که غرب قهرمان سازی می‌کند، اما ما به برکت انقلاب اسلامی و پایداری ملت ایران، با اهدای حدود ۳۰۰ هزار شهید و پرداخت بهای سنگین، دارای قهرمانان بی شمار واقعی هستیم، شهیدان گرانقدر بابایی، باکری، سلیمانی و ... اسامی هستند که ما می‌شناسیم، اما شهدایی هم هستند که ناشناخته اند.
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه اضافه کرد: در نبرد با داعش شهید حججی برجسته شد، اما شهیدحججی یکی نبود و نیست، ما همین الان بی شمار شهید حججی‌ها و حسن طهرانی مقدم‌ها داریم، که خوب است به آن‌ها در قالب‌های هنری به آن‌ها پرداخته شود.
وی گفت: آخرین هدف یک سریال سرگرمی است، اما اصلاً​ نباید هدف اصلی باشد، اگر جوانان یک ملت را امیدوار کنیم> کار ارزشمندی انجام داده ایم، دشمن به دنبال نا امیدکردن جوانان ماست و می‌خواهد با جنگ رسانه جوانان مان را نا امید کند.
سردار حاجی زاده با تاکید بر دستاورد‌های مهمی کشور حوزه‌های دفاعی و نظامی، خاطرنشان کرد: برغم اینکه بودجه نظامی ما از کشور‌هایی مانند عربستان، ترکیه و امارات کمتر است و به عنوان مثال بودجه نظامی ما ۱۵ درصد عربستان است، اما قدرت دفاعی و نظامی ما صد‌ها برابر آن هاست.
وی تصریح کرد: اگر بودجه اندک گرفتیم، اما آن را درست هزینه کردیم، چند وقت پیش آمریکا به یکی از کشور‌های عربی موشکی را فروخت که همان موشک را ما خودمان با یک سوم قیمت نمونه خارجی اش درست کردیم.
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه گفت: اگر امروزه، مشابه تجاوز عراق به ایران اتفاق بیافتد، در مدت دو هفته‌ای تمام می‌شود و کل کشور‌های منطقه حریف توان دفاعی و نظامی ایران نیستند.
سردار حاجی زاده گفت: ما در این ۴۰ سال رشد کردیم، اگر شهید طهرانی مقدم در آن زمان می‌خواست برای تحصیل به خارج از کشور برود، بخش عمده‌ای از این مسیر طی نمی‌شد، اما هم اکنون به نقطه‌ای رسیدیم که پیشرفت هایمان فقط به یکی دو نفر وابسته نیست و مسیر خودمان را می‌رویم.
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با تاکید بر رسالت مهم اهالی فرهنگ و هنر، گفت: امروز اهالی فرهنگ و هنر نقشی شبیه شهیدان باکری، خرازی و ... را در جنگ دارند، همان طور که در اقتصاد هم همین طور است.
وی بار دیگر حمایت خود را از توجه اهالی فرهنگ و هنر به تولید محتوا در خصوص معرفی قهرمانان واقعی و به تصویر کشیدن توان داخلی اعلام کرد.

منبع: جام نیوز