کد خبر: 189561

واردات نفت چین افزایش یافت

اطلاعات گمرکی نشان می‌دهد واردات نفت خام چین در ماه مه تا ۴۷.۹۷ میلیون تن معادل ۱۱.۳ میلیون بشکه در روز افزایش یافته است.
اتاق خبر 24

نفت خام باعث بهبود واردات انرژی در چین شده است. واردات نفت خام چین به بالاترین حد رسیده و باعث رونق فعالیت های صنعتی و هزینه کرد مصرف کنندگان پس از برداشته شدن محدودیت های اعمال شده جهت جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، شده است.

 اطلاعات گمرکی نشان می‌دهد واردات نفت خام چین در ماه مه تا 47.97 میلیون تن معادل 11.3 میلیون بشکه در روز افزایش یافته است.

 اطلاعات ردیابی کشتی‌ها نشان می دهد تعداد نفتکش هایی که ماه گذشته به چین رسیده اند به سطح قبل از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا بازگشته است. محموله های نفتی که طی دوره قیمت پایین نفت تا 20 دلار در هر بشکه خریداری شده بود، به تدریج به چین می رسند. حداقل 20 نفتکش در ساحل شرقی چین منتظر تخلیه بارشان در اوایل همین ماه بوده اند.

 تقاضای نفت چین در ماه مه تقریباً به سطح قبل از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا و اعمال قرنطینه ها بازگشت.

 تقاضا برای انرژی در چین افزایش یافته است چون کسب و کار ها و مدارس بازگشایی شدهاند. شاخص بخش خدمات چین هم در ماه مه افزایش یافته که نشان دهنده روند بهبود اقتصادی این کشور است.

 واردات زغال سنگ در ماه مه نسبت به 27 درصد افزایش سالانه در چهار ماه اول سال جاری میلادی، کاهش داشت که نشان دهنده کنترل شدید واردات این محصول برای حمایت از قیمتهای داخلی است که در اوایل ماه مه به پایین‌ترین حد طی سه سال گذشته رسیده بود.

 واردات چین ماه گذشته تا 22.06 میلیون تن کاهش یافت که 20 درصد کمتر از سال گذشته بود.

منبع: خبرآنلاین