کد خبر: 189540

زمان بازگشایی تالار‌های پذیرایی مشخص شد

یکی از مراکزی که در صف بازگشایی مشاغل پس از شیوع کرونا قرار دارد، تالار‌های پذیرایی است.
اتاق خبر 24

از زمانی که کرونا در جهان شیوع پیدا کرد، بسیاری از مشاغل تعطیل شدند. مراکزی که جزو پردرآمدترین مشاغل محسوب شده و با جذب سرمایه های بالایی امرار معاش می کردند.

در این بین سالن های مجالس با شدیدترین محدودیت ها همراه و تا همین روز گذشته تعطیل شدند.

پس از تعطیلات نوروزی بسیاری از مشاغل با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا بازگشایی شدند اما همچنان بسیاری دیگر در تعطیلات به سر می برند گویا این تعطیلات نوروزی برای این دسته از مشاغل تمامی ندارد.

یکی از مشاغلی که به تعطیلات نوروزی کشانده شده، تالارها هستند که همچنان در گیر و دار بازگشایی مانده اند. تعطیلی این دسته از اصناف سبب لغو مراسم‌های مختلف اعم از نامزدی و عروسی شد که با توجه به برنامه‌ریزی‌های چند ماهه بسیاری زوج‌های جوان را با چالش‌های فراوان رو به رو کرد. از یک طرف استرس، بلاتکیفی و ناراحتی لغو مراسم عروسی و از طرف دیگر بیعانه‌های سنگینی که این زوج‌ها از چند ماه قبل برای رزرو سالن پرداخت کرده بودند منجر به بروز مشکلات عدیده‌ای شده است.

زمان بازگشایی تالارها امروز مشخص می‌شود

قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران  با اشاره به آخرین وضعیت بازگشایی اصناف پر خطر، گفت: در حال حاضر تمامی صنوف از جمله مشاغل پر خطر بازگشایی شده اند به جز تالارهای پذیرایی که فعالیت آنها امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح خواهد شد و اعلام می شود می توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

به گفته این مقام مسئول، درخواست بازگشایی تمامی صنوف از جمله مشاغل پرخطر داده شده است و در حال حاضر تمامی صنوف از جمله قهوه خانه و سفره خانه ها نیز بازگشایی شده اند.

منبع: جام جم آنلاین