کد خبر: 189535

تداوم اعتراض آمریکایی‌ها به نژادپرستی

مردم آمریکا برای یازدهمین شب متوالی به اعتراضات خود بر ضد نژادپرستی در این کشور ادامه دادند.
اتاق خبر 24

انتشار تصاویر ویدئویی از مرگ جورج فلوید، سیاه‌پوست آمریکایی، به دست پلیس آمریکا موجی از اعتراض را در این کشور برانگیخته است. این تصاویر نشان می‌دهد که جورج فلوید در نتیجه رفتار خشونت‌بار پلیس جان خود را از دست می‌دهد. او پیش از مرگ از مامور پلیس که زانویش را روی گردن او فشار می‌داد، خواسته بود که به او اجازه تنفس بدهد.

در حالی که در اعتراضات به نژادپرستی در آمریکا در برخی نقاط این کشور، پلیس برخوردی خشن با معترضان داشته است، مردم آمریکا برای یازدهمین شب متوالی به اعتراضات خود بر ضد نژادپرستی در این کشور ادامه دادند.

امروز همچنین پایتخت آمریکا برای برگزاری تظاهرات بی سابقه در اعتراض به قتل فلوید آماده می‌شود.

 

خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین در نیویورک اعلام کرد شماری از افراد پلیس در شهر «بوفالو» واقع در ایالت مینه سوتا در اعتراض به خشونت پلیس در برخورد با پیرمردی ۷۵ ساله، از سمت خود استعفا داده اند.

شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان نیز گزارش داد در تظاهرات مردم شهر بوفالو در ایالت نیویورک آمریکا در اعتراضات سراسری در ایالات متحده، نیرو‌های پلیس یک پیرمرد ۷۵ ساله را که در تظاهرات شرکت داشت هُل دادند و او را به زمین انداختند.

پس از گذشت دوروز، ساعتی پیش اعلام شد این افسران متهم شده و به دادگاه احضار شده اند. این دو افسر پلیس به ضرب و جرح از نوع درجه دو متهم شده اند.

منبع: خبرگزاری ایرنا