کد خبر: 189496
یادداشت های اتاق خبر 24:

دام ترکیه و امارات برای ایرانیان

هر چند نرخ ارزهای خارجی افزایش یافته و چه بسا برای سرمایه گذاری در دیگر کشورها صرفه اقتصادی نداشته باشد اما هستند افرادی که سرمایه خود را به بیرون از کشور می برند.  
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

شرایط اقتصادی کشور باعث شده تا کشورهای همسایه با ترفندهای تبلیغاتی سعی کنند تا سرمایه داران ایران را فریب داده و آنها را تشویق (وادار) به خرید آپارتمان یا ویلا در کشور خود کنند.
پشت پرده این تبلیغات گسترده که در شبکه های ماهواره ای به وفور دیده میشود، هر چه که باشد سرمایه کشور را خارج میکند و سود آن به جیب کشورهای پیرامون ایران می رود.

تبلیغات فریبنده ای که با امتیاز های گوناگون همچون اجازه اقامت و حتی شهروندی، خرید آپارتمان یا ویلای اقساطی و بدون بهره تنها بخشی از تبلیغاتی است که در شبکه های ماهواره ای و در قالب شرکت های به ظاهرا معتبر با وکلای مجرب شاید هر بیننده ای را بفریبد.

در یکی از تبلیغاتی که در شبکه های ماهواره ای پخش می شود حتی یک خودروی آمریکایی گران قیمت نیز به خریداران هدیه داده میشود!

اینگونه دلبری هایی که از سوی کشورهای مجاور مانند ترکیه و امارات صورت می گیرد، در شرایط اقتصادی کنونی، برای کسب درآمد و سامان دادن به اقتصاد زیان دیده از اوضاع اقتصادی دنیا است.

املاک عرضه شده در تبلیغاتی که در شبکه های ماهواره ای دیده میشود، چه بسا آن چیزی نباشد که در تصاویر پخش شده وجود دارد.

تبلیغات آن هم به سبک ماهواره اغوا کننده است و بسیاری را فریب می دهد و هم اکنون نیز پرونده های زیادی در زمینه کلاعه برداری هایی به این شکل تشکیل شده که نمیتوان آنها را به سرانجام رساند.

نکته مهم فروش آپارتمان ها و ویلاهای لوکس در کشورهای همسایه سرمایه های کشور است که خارج می شود و این اتفاق از سوی برخی ثروتمندان می افتد که هیچ علاقه ای به کشور ندارند، اما هنگامی که با تصمیم خود به مشکل بر می خورند، تازه متوجه میشوند که وطن و کشور ماندگار است و بار دیگر به آغوش میهن باز می گردند اما زیانی که آنها به کشور وارد کرده اند و سودی به اجنبی رسانده اند، بسیار سنگین و به سختی جبران پذیر است.
برای جلوگیری از این روند باید نگاه به قوانین تغییر کند و تنها مسئله خرید خانه و ویلا در ترکیه یا امارات و حتی جمهوری آذربایجان نیست بلکه در زمینه صادرات نیز این کشورها به ویژه ترکیه و امارات همچنان در صدر کشورهای صادر کننده کالا در منطقه به ایران هستند.
باید قوانین سختگیرانه ای برای جلوگیری از فرار سرمایه های کشور اعمال شود و در کنار آن آگاه سازی و اطلاع رسانی در باره عواقبی که ممکن است دامن خریداران آپارتمان و و ویلاهای لوکس! را بگیرد باید صورت گیرد و رسانه ها در این زمینه وظیفه سنگینی دارند که متأسفانه تاکنون ورود نکرده اند.