کد خبر: 189484

پذیرایی بورس از سهام عدالت

دومین هفته خرداد ۹۹ با کاهش جزئی قیمت در بازار طلا و ارز سپری شد، اما بورس در این هفته اولین قدم خود برای عرضه ۳۰ درصد سهام عدالت را برداشت.
اتاق خبر 24

دومین هفته خرداد ۹۹ با رشد چشمگیر بازار سرمایه شروع شد  به طوری که شاخص بورس از  کانال یک میلیون واحدی عبور کرد  این در حالی است که بازار سکه و ارز  تغییر قیمت محسوسی را تجربه نکرد و با کاهش جزئی همراه بود.

البته نباید فراموش کرد که در روز‌های چهارشنبه ( ۱۴ خرداد) و پنجشنبه (۱۵ خرداد)  بازار‌های مالی فعالیت نداشتند چراکه این ایام مصادف با تعطیلات رسمی بوده است  و  شاید به همین دلیل، شاهد تغییرات  شدید قیمتی در بازار  سکه و ارز نبوده ایم.

ثبات قیمت یورو در بازار، دلار ۳۰ تومان ارزان شد

 نخستین روز هفته دوم خرداد، صرافی‌های مجاز  دلار و یورو را  به ترتیب با مبلغ ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان و ۱۸ هزار و ۶۰۰  معامله کردند البته در ساعات و روزهای بعدی دلار و یورو با نوسان ۱۰ تومانی همراه بود، اما در نهایت روز سه شنبه دلار با ۳۰ تومان کاهش به نرخ ۱۷ هزار و ۷۰ تومان رسید و یورو نیز  بدون تغییر به همان نرخ  ۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان بسنده کرد.

کاهش جزئی قیمت سکه و  هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار 

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در اولین روز هفته با قیمت ۷ میلیون و ۴۵۰ تومان به فروش رسید که البته در روز بعد کمی افزایش یافت، اما در ساعات ابتدایی روز  ۱۳ خرداد ۹۹  با کاهش ۲۰ هزار تومانی  به  رقم ۷ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان رسید که این نرخ پایدار نبود و در ساعات پایانی معاملات، سکه  ۱۰ تومان گران شد و آخرین  قیمت آن در این هفته  ۷ میلیون و ۴۴۰ تومان  بود.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا