کد خبر: 189480

انگلیس بسته کمکی کرونا را به ۷۰ میلیارد دلار افزایش داد

بر اساس آخرین آمار وزارت خزانه داری انگلیس، میزان کمک دولت برای حمایت از اقتصاد آسیب دیده این کشور در پی بحران ویروس کرونا به ۵۶ میلیارد پوند (۷۰ میلیارد دلار) افزایش یافت.
اتاق خبر 24

در حالی که دولت انگلیس حقوق 8.7 میلیون نفر را در پی بحران ویروس کرونا می‌پردازد، بر اساس آخرین آمار وزارت خزانه داری انگلیس، میزان کمک دولت برای حمایت از اقتصاد آسیب دیده این کشور به 56 میلیارد پوند (70 میلیارد دلار) افزایش یافت.

تا نیمه شب 31 مه (11 خرداد)، حدود 17.5 میلیارد پوند به طرح دولت انگلیس برای حفظ مشاغل اختصاص یافته است. براساس این طرح، دولت 80 درصد از دستمزد یک کارمند یا کارگر را حداکثر تا 2500 پوند در ماه پرداخت می‌کند.

افزایش کمک به مشاغل در حالی صورت می‌گیرد که دولت انگلیس در حال بررسی هزینه‌های اقتصادی قرنطینه و خطر موج دوم شیوع کرونا.

بانک مرکزی انگلیس ماه گذشته هشدار داد که اقتصاد این کشور به علت بحران ویروس کرونا به سمت بزرگترین رکود طی 300 سال گذشته پیش می‌رود.

این بانک اعلام کرد اقتصاد انگلیس 14 درصد در سال جاری میلادی کوچک خواهد شد که بزرگترین رکود سالانه از زمان رکود 15 درصدی سال 1706 محسوب می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا