کد خبر: 189466

پذیرایی بورس از سهام عدالت

دومین هفته خرداد ۹۹ با کاهش جزئی قیمت در بازار طلا و ارز سپری شد، اما در مقابل شاخص بورس نسبت به هفته گذشته با ورود سهام عدالت با رشد چشمگیری همراه بود.
اتاق خبر 24

  به طوری که شاخص بورس وارد کانال یک میلیون واحدی شد این در حالی است که بازار سکه و ارز  تغییر قیمت محسوسی را تجربه نکرد و با کاهش جزئی همراه بود.

البته نباید فراموش کرد که در روز‌های چهار شنبه( ۱۴ خرداد) و پنجشنبه (۱۵ خرداد)  بازار‌های مالی فعالیت نداشتند چراکه این ایام مصادف با تعطیلات رسمی بوده است  و  شاید به همین دلیل، شاهد تغییرات  شدید قیمتی در بازار  سکه و ارز نبوده ایم.

ثبات قیمت یورو در بازار، دلار ۳۰ تومان ارزان شد

 نخستین روز هفته دوم خرداد، صرافی‌های مجاز  دلار و یورو را  به ترتیب با مبلغ ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان و ۱۸ هزار و ۶۰۰  معامله کردنند البته در ساعات و روزهای بعدی دلار و یورو با نوسان ۱۰ تومانی همراه بود، اما در نهایت روز سه شنبه دلار با ۳۰ تومان کاهش به نرخ ۱۷ هزار و ۷۰ تومان رسید و یور نیز  بدون تغییر به همان نرخ  ۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان بسنده کرد.

نمودار زیر بیان گر تغییر قیمت دلار در دومین هفته خرداد ۹۹ است 

 

روند قیمت یورو را در تصویر زیر مشاهده کنید 

 

کاهش جزئی قیمت سکه و  هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار 

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در اولین روز هفته با قیمت ۷ میلیون و ۴۵۰ تومان به فروش رسید که البته در روز بعد کمی افزایش یافت، اما در ساعات ابتدایی روز  ۱۳ خرداد ۹۹  با کاهش ۲۰ هزار توامانی  به  رقم ۷ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان رسید که این نرخ پایدار نبود و در ساعات پایانی معاملات، سکه  ۱۰ تومان گران شد وآخرین  قیمت آن در این هفته  ۷ میلیون و ۴۴۰ تومان  بود.

منبع: جام جم آنلاین