کد خبر: 189455

ورود پلیس فتا به بازار سیاه اقلام

رئیس پلیس فتا پایتخت از ورود پلیس به بازار سیاه اقلام پیشگیری از بیماری کرونا در فضای مجازی ذیل قرارگاه امام رضا (ع) خبر داد و گفت: در این راستا ۵۰ نفر از ابتدای سال تا کنون دستگیر شدند.
اتاق خبر 24

سرهنگ داود گودرزیبا اشاره به اقدامات پلیس فتا در دوران کرونایی اظهار کرد: جدا از اینکه این روزها کشور درگیر موضوع کرونا است باید یادمان باشد که پلیس هیچگاه از خدمت رسانی خود کم کاری نکرد و اتفاقاً این موضوع (حضور در فضای مجازی برای کنترل فضا در این دوران) مورد تاکید ما بود. یعنی در هر شرایطی در کشور پلیس سینه سپر می‌کند و سعی می‌کند نه تنها خدمت رسانی خود را کم نکند بلکه خدمت رسانی مطلوب‌تری به مردم داشته باشد.

وی افزود: شاید ما هم مثل مردم عادی در معرض خطر باشیم ولی پرسنل ما با از جان گذشتگی سعی کردند که خدمتگزاری مطلوبی داشته باشیم.

رئیس پلیس فتا پایتخت ادامه داد: بعد از شیوع کرونا قرارگاه امام رضا را در پلیس فتا تشکیل دادیم. این قرارگاه برای ما چند محور داشت، ابتدا اقلام مرتبط با بحث کرونا که در فضای مجازی به فروش می‌رسید و بازار سیاه درست شده بود را رصد کردیم و بر اساس هماهنگی که با قوه قضائیه داشتیم تا کنون چندین نفر در این رابطه دستگیر شدند. این افراد کسانی بودند که بازار سیاه درست کرده بودند یا کالای تقلبی در اختیار مردم قرار دادند.

سرهنگ گودرزی با اشاره به افرادی که در این زمینه دستگیر کردند، گفت: این افراد هم گروه و هم کانال داشتند و به هر حال در فضای مجازی فعالیت می‌کردند. مردم هم متأسفانه به اینها اعتماد کردند و خریدهایی انجام داده بودند و یا مالباخته شده بودند و یا اقلام تقلبی و غیربهداشتی تحویل گرفته بودند.

رصد شایعه پراکنان کرونایی در فضای مجازی

وی بیان کرد: از سوی دیگر کسانی که شایعه پراکنی کردند و کسانی که امنیت روانی مردم خراب کردند و حتی کسانی که خود را پزشک معرفی کرده بود هم مورد رصد قرار گرفتند. در کنار اینها یک عده‌ای هم بودند که داروهای نایاب را به بازار آوردند و خرید و فروش کردند.

رئیس پلیس فتا پایتخت خاطرنشان کرد: چندی قبل باندی در رصد پلیس بود که بیش از هشت نفر در آن عضویت داشتند و همگی دستگیر شدند. این باند داروها را گاهی بیش از ده برابر قیمت می‌فروختند و برای مثال یک قرص را ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رساندند؛ این افراد بازار سیاه را انداخته بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا