کد خبر: 189444

تظاهرات علیه تبعیض نژادی از آمریکا به فرانسه رسید

 با وجود اعلام ممنوعیت برگزاری هر نوع تجمع در روز سه‌شنبه در پاریس، هزاران نفراز مردم فرانسه در اعتراض به رفتارهای خشن نیروهای امنیتی این کشور و قتل «آدام ترائوره» سیاه‌پوست جوان فرانسوی دست به تظاهرات زدند.
اتاق خبر 24

به نقل از العربیه، سه‌شنبه شب هزاران فرانسوی در شهرهای «پاریس»، «لیل»، «لیون» و «مارسی» به رفتارهای خشونت‌آمیز پلیس فرانسه و قتل «آدام ترائوره» جوان 24 ساله سیاه‌پوست فرانسوی در سال 2016، اعتراض کردند.

بر اساس این گزارش، تظاهرات کنندگان فرانسوی در حمایت از خانواده آدام ترائوره به خیابان‌های پاریس آمده و با سر دادن شعارهای خشونت پلیس را محکوم کردند.

ساکنان شهر لیل واقع در شمال فرانسه نیز سه شنبه شب با شعار «زندگی سیاهپوستان مهم است» تظاهرات گسترده‌ای را برگزار کردند و در آن علاوه بر سر دادن شعارهایی در یابود جورج فلوید و محکومیت رفتارهای نژادستانه در آمریکا، به حمایت از آدام ترائوره نیز پرداختند.

این اعتراضات گسترده که در شهرهای لیون و مارسی نیز برگزار شده، در حالی صورت می‌گیرد که پلیس فرانسه پیشتر برگزاری هر نوع تجمع برای روز سه‌شنبه در پایتخت این کشور را ممنوع اعلام کرده بود.

آدام ترائوره جوان سیاهپوست 24 ساله در سال 2016 میلادی هنگامیکه در بازداشت پلیس فرانسه به سر می‌برد، جان خود را از دست داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم