کد خبر: 189435

دانشمند ایرانی گروگان گرفته شده در راه کشور است

وزیر امور خارجه کشورمان طی پیامی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد: هواپیمای حامل دکتر سیروس عسگری از آمریکا پرواز کرد.
اتاق خبر 24

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان طی پیامی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد: هواپیمای حامل دکتر سیروس عسگری از آمریکا پرواز کرد.

در سال ۹۶ (۲۰۱۷) اداره تحقیقات فدرال رژیم آمریکا موسوم به (اف‌بی‌آی)، سیروس عسگری را متهم کرد در دوران فعالیت دانشگاهی‌اش در دانشگاه «کیس وسترن رزرو» اوهایو در سال ۹۱ (۲۰۱۲)، مبادرت به دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران و سرقت اسرار تجاری کرده است!

تبرئه دانشمند ایرانی از اتهامات واهی
در اواخر سال ۹۸ بعد از بیش از دو سال محاکمه، سرانجام دادگاه فدرال و سپس دادگاه استیناف حوزه ششم آمریکا، سیروس عسگری دانشمند ایرانی را از اتهامات واهی وارده تبرئه کرد.

بازداشت بدون دلیل پس از تبرئه!
اما از آنجایی که رژیم آمریکا بنای عناد و تخاصم با مردم و اتباع ایران را دارد، سیروس عسگری دانشمند ایرانی پس از تبرئه از اتهام واهی در دادگاه آمریکایی، این بار در اسفند ۹۸ (مارس ۲۰۲۰) توسط پلیس مهاجرت و گمرک آمریکا (آی‌سی‌ای) به اتهام واهی دیگری بازداشت شد.

زندانی کثیف و پرازدحام
در اوایل فروردین ماه سال جاری، گاردین انگلیس گزارشی از وضعیت زندان آیس ایالت لوئیزیانا متعلق به اداره مهاجرت آمریکا منتشر کرد و در این گزارش از قول سیروس عسگری دانشمند ایرانی نوشت: شرایط نگهداری زندانیان در زندان اداره مهاجرت آمریکا که کثیف و پرازدحام است، نامطلوب می‌باشد و مقام‌های زندان اقدامی برای مقابله با شیوع ویروس‌های کُشنده انجام نداده‌اند.

طبق گزارش گاردین، مسئولان زندان اداره مهاجرت آمریکا که سیروس عسگری دانشمند ایرانی به صورت غیرقانونی در آنجا بازداشت بود، هیچ گونه اقدامی برای ضدعفونی کردن محل زندان در پی شیوع کرونا انجام نداده و همچنان افراد جدید، بازداشت و به زندان مزبور انتقال داده می‌شوند.

منبع: میزان