کد خبر: 189398

احتمال بازگشت دانشمند ایرانی به کشور

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: احتمال می‌دهم طی دو سه روز آینده آقای سیروس عسگری به زودی به ایران برگردد.
اتاق خبر 24

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج مادران ایرانی با پدران خارجی نهایی شد، البته این موضوعی بود که باید اجرایی و عملیاتی می‌شد.

او افزود: هیئت ایرانی برای بررسی حادثه مرز ایران و افغانستان و رفع هرگونه سوءتفاهمی به افغانستان سفر کرد. این هیئت با مقامات سیاسی و غیر سیاسی افغانستان دیدار کرد تا اگر مدرکی در این باره موجود است را برای بررسی بیشتر به ایران ارسال کنند.

موسوی با اشاره به پیام حضور نفتکش‌های ایرانی در سواحل ونزوئلا به کاخ سفید، اظهار کرد: آنچه از نظر جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاده تجارتی مشروع بوده که حق تهران و کاراکاس است، اما از آنجایی که واشنگتن به قلدری عادت کرده نسبت به این موضوع طاقت نیاورد. آنچه آمریکا انجام می‌دهد تحریمی غیر قانونی است و دولت‌های دیگر مجبور به اطاعت از او نیستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: احتمال می‌دهم طی دو سه روز آینده آقای سیروس عسگری دانشمند ایرانی به زودی به ایران برگردد.

او تاکید کرد: کمیته‌ای ویژه برای بررسی ترور شهید سردار سلیمانی تشکیل دادیم که به نوعی ستاد و دارای کمیته های مختلف است. در همکاری نزدیک با دولت عراق هستیم به نهادهای بین المللی نامه نوشتیم و این موضوع در دست پیگیری جدی وزارت خارجه قرار دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا