کد خبر: 189344

حفظ آینده کشور، جز با حفظ جوانان میسر نیست

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در دیدار با قشر دانشجویی کشور بر لزوم تقویت مبانی معرفتی، گفت: حفظ آینده کشور، جز با حفظ جوانان میسر نیست.
اتاق خبر 24

حجت الاسلام ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان، گفت: برافراشته نگه داشتن پرچم آرمان خواهی و مطالبه گری، همه ارکان کشور را به حرکت وا می دارد و مانع رکود فکری، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دولت ها می شود.

*  ۱۰ توصیه مهم مقام معظم رهبری به دانشجویان 

وی افزود: مقام معظم رهبری در این دیدار تصویری، ۱۰ توصیه مهم به دانشجویان و سایر جوانان کشور داشتند و بر ما دانشگاهیان واجب است که نسبت به این توصیه ها اشراف کامل داشته باشیم و در راستای تحقق آنها تلاش مضاعف کنیم. 

* خودسازی در ابعاد فردی و جمعی مقدمه هر حرکتی است

کلانتری تصریح کرد: خودسازی در ابعاد فردی و جمعی که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید فرمودند، مقدمه هر حرکتی به شمار می آید. خودسازی همچنین در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گام نخست بوده است. این موضوع در کارهای فرهنگی نیز قدم نخست به شمار می آید که باید با استمرار همراه باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به موضوع تقویت مبانی معرفتی که مقام معظم رهبری، همواره بر آن تاکید دارند، توضیح داد: اگر مبانی معرفتی تقویت نشود، ابتدا انفعال و سپس انحراف به وجود می آید.

* برافراشته نگه داشتن پرچم آرمان خواهی و مطالبه گری

وی ادامه داد: برافراشته نگه داشتن پرچم آرمان خواهی و مطالبه گری از دیگر توصیه های مهم مقام معظم رهبری بود که در این دیدار مطرح شد. رهبر معظم انقلاب همواره این موضوع را به نسل دانشجو تاکید می‌کنند، چرا که برافراشته نگه داشتن پرچم آرمان خواهی و مطالبه گری، همه ارکان کشور را به حرکت وا می دارد؛ مانع رکود فکری، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دولت ها و منجر به رفع فساد و مشکلات می شود.

* گفتمان‌سازی درباره مسائل مهم نظام و ارائه راه حل

کلانتری یادآور شد: گفتمان‌سازی درباره مسائل مهم نظام و ارائه راه حل، از دیگر توصیه های مهم مقام معظم رهبری بود. رهبر معظم انقلاب،‌ پیش تر بحث دولت جوان را مطرح فرموده بودند و امسال بر دولت جوان حزب‌اللهی یعنی دولت فعال و بانشاط و واقعا با انگیزه، با جسارت و خستگی ناپذیر تاکید فرمودند.

منبع: جام نیوز