کد خبر: 189339

صفر تا صد مطالبات و نگرانی‌های سربازان

سربازند و پیگیر مطالبات دوران سربازی؛ مهمترین خواسته شان حقوق است که طبق ماده 49 باید دریافت کنند اما در واقعیت خبری از آن نیست.کمپین تشکیل داده‌ و خواسته‌شان را به اشتراک گذاشته‌اند؛ تا آنجا پیش رفته‌اند که ستادکل هم به برحق بودن خواسته‌ آنها تأکید داشته و می‌گوید: مطالبه مشمولان برای افزایش حقوق به حق و قانونی است.
اتاق خبر 24

 «سربازی خانه خاله نیست» این عبارت را حتماً همه شنیده‌اید چرا که سربازی یعنی پوشیدن لباس نظامی؛ صبح زود بلند شدن از خواب؛‌ دوری از خانواده؛ آموزش‌های سخت و پی‌درپی؛ غذا خوردن، خوابیدن، مرخصی و همه و همه در ساعاتی خاص و معین ... تازه باید نگهبانی هم بدهی. فرقی نمی‌کند که چه باشی و که؟  چقدر درس خوانده باشی؛ اصلاً ذات سربازی همین است: سختی و خواب و خوراک نداشتن!

                      

سربازند؛‌ گله دارند از حقوقی که سر ماه به دست‌شان می‌رسد. می‌گویند نه کفاف رفت و آمدمان را می‌دهد نه خورد و خوراک‌مان را. باید چند ماه آن را جمع کنیم تا بتوانیم برویم شهرستان، به خانواده‌های‌مان سر بزنیم.

خجالت می‌کشند از اینکه بگویند چقدر دریافتی شان است.

می‌گویند مگر سرباز حافظ امنیت و آب و خاک این مرز و بوم نیست پس چرا ارزشی ندارد وهیچ کس برایش عزتی قائل نیست.از سختی‌های سربازی گله چندانی ندارند؛ می‌دانند که سربازی «سربازی»‌است؛‌بعضی‌هایشان هم با غرور می‌گویند بچه‌ ننه(!) نیستیم; اما شما را به خدا یکی بگوید با 300-200 هزار تومان چگونه می‌شود یک ماه را به سر کرد؟!

هشتگ زده اند و کمپین تشکیل داده‌اند در فارس من؛ مطالبه‌شان افزایش حقوق قانونی سربازان است. به ماده 49 قانون اشاره می‌کنند و می‌گویند: باید 60 تا 90 درصد حقوق پایوران به سربازان تعلق بگیرد اما در واقعیت خبری نیست.

منبع: جام جم آنلاین