کد خبر: 189329

آخرین آمار کرونا در کشور/ ۷ استان در وضعیت هشدار

 سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین آمار بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور گفت: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۷ نفر از مبتلایان جدید کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری در کشور به ۷۷۳۴ مورد رسید.
اتاق خبر 24

دکتر کیانوش جهانپور درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا اظهار کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، 2282 نفر بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شدند و مجموع مبتلایان به این بیماری در کل کشور به 148 هزار و 950 نفر رسید.

وی ادامه داد: از بین مبتلایان جدید، 435 مورد بستری و 1847 نفر سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بوده‌‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: متأسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 57 نفر از مبتلایان جدید کووید 19 جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری در کشور به 7734 مورد رسید؛ همچنین بین بیمارانی که بستری هستند 2533 نفر از بیماران حال نامساعدتری دارند و تحت مراقبت قرار دارند.

جهانپور تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون 116 هزار و 827 نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

گفتنی است تا کنون 915 هزار و 998 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.

به گفته جهانپور، وضعیت خوزستان همچنان قرمز است و استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، اصفهان و هرمزگان در وضعیت هشدار قرار دارند

جهانپور یادآور شد: وزیر بهداشت در سفر به استان خراسان رضوی به ارزیابی وضعیت خدمت‌‌رسانی و اجرای پروتکل‌‌های بهداشتی ابلاغ شده از جمله پروتکل بازگشایی صحن‌‌ آستان‌‌های مقدس مبادرت خواهد کرد.

وی همچنین بر شست‌‌وشوی مکرر دست‌‌ها با آب و صابون، فاصله‌‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌‌ها تأکید کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم