کد خبر: 189239

خواسته ‏ها و انتظارات مردم را برآورده کنید

یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور رییس جمهوری و ۲۷۶ نفر از منتخبان مجلس  امروز صبح  آغاز به کار کرد. این مجلس به دلیل شعارها و وعده‌هایی که رنگ انقلابی و عدالتخواهانه داشت، مورد هجمه رسانه‌های معاند خارجی و نوچه‌های داخلی آنها قرار گرفته است.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

اولین دوره مجلس شورای اسلامی در ۷ خرداد سال ۱۳۵۹ با پیام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران شروع به کار کرد. بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران مجلس شورای اسلامی محلی است برای تدوین نظام ارزشی مورد قبول جمهوری اسلامی ایران و تهیه و تصویب قوانین اسلامی برای کلیه نیازهای جامعه در زمینه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی،تبلیغی، نظامی، اخلاقی و قضایی. تجربه گرانبهای پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(س) ملت و مجلس ایران را بر آن داشت تا با استفاده از همین تجربه‌ها و همین درس های ارزشمند بتواند در برابر قدرت‌های شیطانی بایستد.

 

خطاب امام به مجلس: خواسته ‏ها و انتظارات مردم را برآورده کنید

...نمایندگان محترم مجلس، سنگینی بار مسئولیت و رسالت خود را در این امر خطیر احساس کرده و می‏کنند و به خوبی دریافته ‏اند که نظام و مردم از آنان چه انتظاری دارند، که باید گفت مجموعه خواسته ‏ها و انتظارات اسلامی مردم از مجلس، رفع گرفتاری ها و محرومیت ها و دگرگونی در نظام پر پیچ و خم اداری کشور، از انتظارات بحقی است که باید آنها را جدی گرفت. و نمایندگان محترم مجلس قبل از پرداختن به لوایح و تبصره‏ ها و مواد غیر ضروری به فکر مسائل اصلی و کلیدی کشور باشند و بر اساس اسلام عزیز در کمیسیون ها با طرح قوانین و لوایح به سمتی حرکت کنند که مشکلات اساسی کشور مرتفع‏ و سیاستهای زیر بنایی کشور در امور فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی و سیاسی در راستای کمک به محرومین و رفع استضعاف، مدون و به مورد اجرا درآید. و امروز کشور و نظام و مدیریت آن همچون گذشته نیاز به شجاعت در حل مسائل و چه بسا وسوسه ‏ها، ما را از رسیدن به اهداف بزرگتری که در پیش رو و در نظر داریم محروم کند، که امیدوارم این مجلس با هماهنگی و همدلی نمایندگان و نیز با همسویی و ارتباط قوی با مدیران و مجریان و کارشناسان و همچنین با استفاده از نظریات و مشورت با شورای محترم نگهبان، بتواند گامهای بلندی در حل معضلات محرومین و پابرهنه‏ ها بردارد و در تنگناها و موانع، از قدرت و قاطعیت و سرعت عمل مجمع تشخیص مصلحت که پشتوانه عظیم و با برکت و پر ثمری برای کشور ماست، بهره ‏مند شود....  صحیفه امام، ج‏۲۱، ص: ۵۰

 

نگاهی به تاریخچه مجلس

پیروزی انقلاب مشروطیت در اواخر دوره پادشاهی مظفرالدین شاه قاجار سبب شد که او خواست عموم مردم را بپذیرد و در  ۱۴ مرداد ۱۲۸۵ خورشیدی فرمان تأسیس دارالشورای ملی یا مجلس شورای ملی را صادر کند تا برخلاف دوران چندهزار ساله قبل از آن کار قانونگذاری و نظارت بر دولت و دستگاه‌های اجرایی بر عهده نمایندگان منتخب مردم قرار گیرد. این مجلس با هیاتی منتخب از شاهزادگان قاجاری، علما، اعیان و اشراف، تجار و اصناف تشکیل شد. بدین ترتیب از آن پس نظام حکومتی سلطنت مشروطه که بر اصل مشارکت مردم در حکومت مبتنی بود بر کشور حاکم شد و با فراز و نشیب‌های فراوان تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ ادامه یافت.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷خورشیدی اگرچه تغییرات بسیار مهمی در ساختار حکومت پدید آمد اما مجلس به عنوان رکن اصلی قانون گذاری باقی ماند، حتی برپایه اصل ۶۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، انتخابات هر دوره مجلس پیش از پایان دوره قبل باید برگزار شود به گونه‌ای که کشور هیچ زمان بدون مجلس نباشد. بعد از حدود یک سال از پیروزی انقلاب اسلامی اولین انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲۴ اسفند ۱۳۵۸ خورشیدی برگزار و در هفتم خرداد ۱۳۵۹ خورشیدی نخستین جلسه مجلس شورای اسلامی تشکیل شد. گشایش مجلس یکی از مهم‌ترین دلایل احترام به قانون و اهمیت دادن به رأی و نظر مردم در نظام جمهوری اسلامی به شمار می رود و وجود مجالس قانون‌گذاری در هر کشور حکایت از وجود آزادی در نظام حکومتی آن می‌کند. امام خمینی(ره) در خصوص اهمیت مجلس می‌گویند: مجلس شورای اسلامی مجلس مشورت است. مجلسی است که باید متفکران و آقایان، مسایلی را که مایحتاج ملت و کشور است در میان بگذارند و با هم مشورت کنند.

در تاریخ انقلاب اسلامی، تشکیل اولین دوره مجلس شورای اسلامی از سال 1359 تا سال 1363 مقارن با مسائل بسیار حساسی می باشد. حضور طیف محدودی از نمایندگان جناحهای لیبرال نهضت آزادی و جبهه ملّی در مجلس شورای اسلامی، حل مسأله گروگانهای امریکایی، حمله عراق به ایران در اولین سال افتتاح مجلس، رأی عدم کفایت سیاسی به بنی صدر، شهادت قابل توجهی از نمایندگان مجلس در جریان انفجار حزب جمهوری اسلامی در تیر همان سال، بر اهمیت این دوران می افزاید؛ که طی آن ریاست مجلس بر عهده آیت اللّه هاشمی رفسنجانی بوده است. در دوره دوم مجلس شورای اسلامی که از خرداد سال 1363 تا خرداد 1367 ادامه یافت، نیروهای غیر خط امامی کاملاً از حاکمیت دور شدند و ایران در جنگ تحمیلی در موضع تهاجمی قرار داشت و موقعیت نفتی ایران محکم و با ثبات بود. در همین دوران، مجلس کانون اصلی نظام سیاسی کشور و برخوردار از پشتیبانی و حمایت امام امّت بود. جمله معروف «مجلس در رأس امور است» متعلق به این دوره می باشد. در آغاز دوره سوم مجلس در سال 1367 جنگ ایران و عراق خاتمه یافت و مذاکره با عراق و بازسازی کشور مورد توجه قرار گرفت. در همین دوره بود که امام امّت دعوت حق را لبیک گفته و روح مطهر آن حضرت در عرش برین جای گرفت. بلافاصله از سوی مجلس خبرگان رهبری حضرت آیت اللّه خامنه ای به رهبری انقلاب اسلامی برگزیده شدند.

همچنین با تصویب نمایندگان نخستین دوره پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نام مجلس شورای ملی به مجلس شورای اسلامی تغییر یافت. این دوره با توجه به شرایط انقلابی جامعه ایران و به خاطر اختلاف نظر نمایندگان که از طیف‌ها و گروه‌های مختلف سیاسی بودند به تغییر قوانین قدیمی و تصویب قوانین جدید مشغول شد، علاوه بر این وقوع جنگ در ۱۳۵۹ خورشیدی سال‌های پایانی دوره مجلس اول را به خود اختصاص داد.

 

دوره یازدهم - به امید مجلسی پر تلاش

با پیام رهبر معظم انقلاب مجلس یازدهم امروز رسما افتتاح می‌شود. این مجلس هنوز شروع نشده صرفا و فقط به دلیل شعارها و وعده‌هایی که رنگ و طعم انقلابی و عدالتخواهانه و دفاع از توده‌های مردم داشت، سخت مورد هجمه و تبلیغات منفی و سمپاشی‌های بی‌امان رسانه‌های معاند خارجی ودنباله‌ها و نوچه‌های داخلی آنها قرار گرفته است. طبیعی است اگر این مجلس بخواهد با شروع به کار در عمل به شعارهایش پایبند باشد و در قولی که به مردم داده صادق باشد با سیل سنگینی از هجمه‌های تخریبی وتبلیغاتی و... مواجه خواهد شد.و این البته به هیچ وجه امر غریب و تازه‌ای نیست ویک روال و قاعده شناخته شده است. دشمنان این آب و خاک، آنها که نزدیک سه قرن برای بیچارگی و عقب مانده نگهداشتن این مملکت کوشیده‌اند با هر فرد و هر گروهی که به درد این ملک و ملت بخورد، خدمتگزار مردم باشد و عمر و هنر وتعهد وتخصص خود را خالصانه در اختیار مردم کشورش بگذارد، دشمن خونی هستند، برای همین است که درهمان اولین ماه‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایادی بی‌مغز و وابسته آمریکا، مغز متفکر انقلاب اسلامی و دانشمند برجسته و کم نظیر جهان اسلام، استاد شهید مطهری رادر تاریکی شب ناجوانمردانه به شهادت می‌رسانند و باز دقیقا به همین دلیل است که دولت جنایتکار و تروریست آمریکا چند ماه پیش سردار سرفراز اسلام و خدمتگزار مخلص مردم یعنی شهید سلیمانی را با استفاده از سیاهی شب ترور می‌کند و... در عوض هر فرد و گروهی که اسم و ظاهر ایرانی دارد و گاه حتی لباس وکالت و وزارت برتن دارد اما عملا زیر علم دشمنان این کشور سینه می‌زنند و با اظهارات و عملکرد خود دشمن را شاد می‌کنند؛ حسابی تحویل می‌گیرند و در رسانه‌های آلوده خود برایش هورا می‌کشند و...

 

در حالی که منتخبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای حضور در عرصه قانون گذاری کشور آماده می‌شوند اقشار و گروههای مختلف از جمله دانشگاهیان، دانشجویان و تشکل های دانشجویی اولویت هایی را برای این مجلس برشمردند. به دلیل همراهی دانشجویان با مردم و نزدیکی بدنه دانشجویان با مطالبات مردمی به نظر این اولویت ها  تا حدودی می تواند دیدگاه و خواست مردم نیز باشد.

تعامل با نمایندگان

مجتبی رضاخواه منتخب تهران در مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، درباره ویژگی‌های رئیس مجلس گفت: مهم‌ترین ویژگی رئیس مجلس کارآمدی اوست. از آنجا که اکثر قوانین تصویبی در مجلس مربوط به حوزه اجرایی بوده و همچنین در حوزه نظارتی نیز شان نظارتی مجلس به کارهای اجرایی بازمی‌گردد. بنابراین در صورتی که رئیس مجلس چهره‌ای با سابقه اجرایی مشخص باشد، کلیت مجلس قادر خواهد بود که قدم‌های سازنده‌ای در مسیر رفع مشکلات کشور بردارد.

وی افزود: از آنجا که رئیس مجلس قرار نیست به جای تمامی نمایندگان خانه ملت تصمیم بگیرد، یکی از ویژگی‌های اصلی رئیس مجلس باید قدرت تعامل بالا با دیگر نمایندگان باشد. هر یک از نمایندگانی که موفق به ورود به مجلس شده‌اند، به هر حال دغدغه‌های بخصوصی برای توسعه  زیرساخت‌های  حوزه انتخابیه خود دارند. همین مسئله موجب می‌شود نگاه ملی مجلس برای توسعه مناطق از اهمیت بالایی برخوردار باشد و این مسئله میسر نمی‌شود مگر اینکه رئیس مجلس نگاه فراحوزه‌ای و ملی به مسائل و مشکلات کشور داشته باشد.

رضاخواه تصریح کرد: سابقه‌ اشخاصی که برای ریاست مجلس کاندیدا شده‌اند، مشخص است و بدون شک  چهره‌ای که در دوران مدیریت خود کارآمدی قابل قبول داشته است، صلاحیت ریاست مجلس را دارا خواهد بود.

 

چهره ملی

الهام آزاد منتخب مردم نائین در مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر درخصوص شاخصه‌های رئیس مجلس یازدهم، اظهار داشت: یکی از شاخصه‌های رئیس مجلس مدیریت توانمند است که با این شرایط ما می‌توانیم مجلسی متفاوت داشته باشیم. مجلس یازدهم که اولین مجلس در گام دوم انقلاب است باید یک مجلس متفاوت، مقتدر و قوی باشد.

منتخب مردم نائین در مجلس یازدهم ادامه داد: این شرایط به‌وجود نمی‌آید مگر اینکه ما شرایطی را فراهم کنیم و این شرایط مستلزم این است که ریاست مجلس یک فرد مدیر و توانمند باشد کسی که در واقع توانسته باشد هر جایی که وارد شده باشد را متحول ساخته و تأثیرگذار عمل کرده باشد. در گزینه‌هایی که هم اکنون در مجلس وجود دارد چنین شخصیتی وجود دارد و با توجه به اینکه مجلس ریاست شورای اسلامی در رأس امور است یک چهره ملی می‌خواهد و ان‌شاءالله در آینده نزدیک انتخاب می‌شود.

 

تفکر فسادستیز

زهره الهیان منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در تشریح ویژگی‌های ریاست مجلس اظهار داشت: «مجلس یازدهم پس از گام دوم و چهل سالگی انقلاب اسلامی به‌عنوان نخستین مجلس شورای اسلامی تشکیل می‌گردد. مجلسی متشکل از نیروهای انقلابی، جوان و متخصص که به ریاستی جهادی و انقلابی ‌نیاز دارد تا مجلسی را که از جایگاه اصلی خود خارج شده بود، به جایگاه اصلی و پر اقتدار خود بازگرداند.»

زهره الهیان، منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم عنوان کرد: «مجلس یازدهم، نخستین مجلسی است که پس از گام دوم و در چهل سالگی انقلاب اسلامی شکل می‌گیرد بنابراین اهمیت بسیاری در مسیر پیش‌برد اهداف نظام و همچنین هموار کردن مسیر به سوی تمدن نوین اسلامی دارد.»

الهیان همچنین خاطرنشان کرد: «به تعبیر امام خمینی(ره) مجلس شورای اسلامی می‌بایست در رأس امور باشد متأسفانه مجلس دهم، جایگاه و اقتدار اصلی را دارا نبود و رأس امور آن با نزول همراه بود. مجلس، باید به رأس امور و جایگاه با اقتدار خود بازگردد. لازمه بازگشت مجلس به جایگاه اصلی خود، انتخاب ریاستی با رویکردی انقلابی و تفکری جهادی است. همچنین فردی باید در رأس امور مجلس یازدهم قرار گیرد که تفکری فسادستیز داشته باشد و برای مبارزه با فساد تلاش کند تا دست مفسدین اقتصادی از منابع مردم کوتاه شود.»

 

تغییر اساسی در  ساختار هیئت نظارت بر نمایندگان و برخی کمیسیون ها 

محمد زادمهر، دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، با بیان اینکه مجلس آینده نیازمند اقدام اساسی در چند بخش است، گفت: یکی از بخش های مجلس که نیازمند تغییر رویکرد اساسی است، هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان است. با توجه به مسائلی که درباره برخی از نمایندگان مجلس گذشته پیش آمد و احکام قضایی که برای آنها صادر شد، به نظر این هیئت از کارآمدی خوبی برخوردار نیست و باید تغییرات اساسی در آن ایجاد شود.  

وی تقسیم بندی کمیسیون های مجلس را از جمله دیگر بخشهایی دانست که نیازمند تغییر است و گفت: بعضاً برخی از کمیسیون ها و ساختار آنها باعث مغفول ماندن سایر بخش ها و مسائل می شود از جمله مسئله آموزش و پرورش که ذیل کمیسیون آموزش و تحقیقات قرار گرفته و این حوزه مهم و با اهمیت در مجلس تحت الشعاع آموزش عالی قرار گرفته است. بخش هایی مانند فضای مجازی نیز ذیل کمیسیون فرهنگی مورد غفلت قرار گرفته است لذا نیازمند ساماندهی ساختار کمیسیون های مجلس هستیم. دیگر اینکه نماینده ها بر اساس تخصص  خود وارد کمیسیونهای مجلس شوند.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه مجلس یازدهم باید مسائل اقتصادی، معیشت و جهش تولید را در دستورکار خود قرار دهد، گفت: مجلس باید با بررسی قوانین کشور قوانین پیچیده و دست و پا گیر برای عملیاتی کردن تولید و جهش تولید را از دستورکار خارج کند.

وی با بیان اینکه یکی از ضعفهای نمایندگان به خصوص نمایندگان استانی تعامل آنها با برخی دستگاهها و وزرا برای حل مسائل حوزههای انتخابی است، تاکید کرد: این مسئله باعث می شود نمایندگان گاها در حوزه مطالبه گری از وزرا نتوانند به خوبی عمل کنند. به نظر می رسد نیازمند تشکیلاتی مانند مرکز پژوهش ها در کنار مجلس هستیم تا مطالبات استانی و مردمی حوزههای انتخابیه در آن بخش دنبال شود و  نماینده ها وقت بیشتری برای وضع قوانین، پیگیری و نظارت بر رفتار و عملکرد وزرا داشته باشد.

 

شفافیت و اقدامات اساسی در حوزه اقتصادی 

معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به مشارکت مردم در انتخابات اخیر و نیاز مجلس یازدهم برای همراهی مردم گفت: اولویت اول مجلس باید این باشد که مردم را با خود همراه کند و از سوی مردم اعتماد ایجاد کند.  برای تحقق این امر اولین  مسئله شفافیت است. مسئله شفافیت آرا  که در مجلس گذشته مطرح شد به نظر در این مجلس باید به تصویب برسد و نمایندگان شفافیت را در مسائل مختلف از جمله رای دهی، مسائل مالی، پخش زنده جلسات کمیسیون ها دنبال کنند.

وی با اشاره به ناکارآمدی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان  ایجاد جایگزین مناسبی برای این هیئت را از دیگر اولویت های مجلس یازدهم دانست.

معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران اقدامات اساسی و بنیادین در بحث های اقتصادی را از دیگر اولویت های مجلس آینده خواند وگفت: اصلاح نظام بانکی و مالیاتی گره گشا بسیاری از مسائل و مشکلات است. اقتصاد مقاومتی و خارج شدن از اتکا به اقتصاد نفتی نیز به قوانین مناسبی نیاز دارد.  اصلاح  قانون بودجه نویسی، قانون کار و شورایعالی کار از دیگر موضوعات مهمی است که باید از سوی مجلس آینده دنبال شود.

وی خواستار تعیین  نسبت مجلس با دولت از سوی نمایندگان مجلس یازدهم شد و گفت: مجلس باید تسامح و تساهل را به دلیل مصلحت سنجی های سطحی کنار بگذارد اگر جایی اشکالی وجود دارد یا وزیری عملکرد مناسبی ندارد نگوید به دلیل باقی ماندن مدت کوتاهی از عمر دولت مسئله منتفی است  و موضوع را دنبال نکنند بلکه با جدیت وظایف خود را در قبال دولت انجام دهند.

وی ورود به مسئله بنزین، مشخص شدن وضعیت کشور در قبال برجام، ام پی تی، نظارت بر صدا و سیما در برنامه سازی و تولید برنامه، فضای مجازی و مسئله فیلترینگ و همچنین قانون تسهیل ازدواج جوانان را از دیگر مواردی خواند که مجلس یازدهم باید دنبال کند.

 

اصلاح قانون انتخابات

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی (عضو دفتر تحکیم وحدت) نیز طی نامه‌ای اولویتهایی را برای مجلس یازدهم بیان کرد.

این تشکل دانشجویی اصلاح قانون انتخابات مجلس، شفافیت آرا نمایندگان و ساختار بودجه بندی را اولویت مجلس یازدهم می داند.

در بخشی از نامه این تشکل دانشجویی آمده است: 

1) اولین موضوع که می‌شود به عنوان نکته‌ای کلیدی در تحقق کامل مردمسالاری دینی به آن اشاره کرد اصلاح قانون انتخابات است. البته قوانین متعددی وجود دارد که نیاز به بازنگری برای اصلاح، حذف یا جایگزینی دارند اما یکی از مهم‌ترین آن‌ها بحث انتخابات است؛ چراکه به عنوان مهم‌ترین عرصه ظهور و بروز که قابلیت کمی دارد است و اگر این مهم دچار مشکل باشد، مردمسالاری نیز با مشکل مواجه است.

در خصوص قانون انتخابات نیز به می‌توان به سه حوزه مهم اشاره کرد:

‌أ. اصلاح نظام انتخاباتی اکثریتی به تناسبی برای وقوع مشارکت حداکثری و در نظر گرفتن همه نظرات از جمله نظر اقلیت.

‌ب. ایجاد روندی برای نظارت بر رفتار نمایندگان حین دوره مجلس. هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با نداشتن ابزارهای حقوقی لازم نمی‌تواند کارآمد عمل کند. به نظر ایجاد فضایی برای نظارت شورای نگهبان چون پیش از انتخابات موثر می‌تواند باشد. همچنین موثرتر کردن نظرات هیئت نظارت و نقش قوه قضائیه با در ایجاد یک روند قانونی.

‌ج. در بحث تأیید صلاحیت‌ها که توسط شورای نگهبان صورت می‌گیرد، بعضاً در قانون انتخابات موارد مبهم وجود دارد و حتی در کنار صلاحیت، شایستگی را نمی‌توان بررسی نمود. موضوع زمان مورد نیاز برای بررسی کاندیداها با توجه به ابزار در دست شورا نیز معضل است. این حوزه‌ایست که شورای نگهبان نیز معترض آن است و نیاز به اصلاحات مؤثری دارد.

2) موضوعی دومی که برای افزایش نقش صاحبان اصلی کشور، یعنی مردم و تحقق مردمسالاری می‌توان در نظر گرفت شفافیت آرا نمایندگان است. تجربه تلخ مجلس گذشته در تصویب قوانین و همچنین حواشی استیضاح وزیران که با عدم هماهنگی و حتی پس گیری امضا همراه شد، نشان از عدم شفافیت در آرا و تأثیر فشارهای مختلف چه از سوی دولت و چه از سوی احزاب و سایر لابی‌ها بود.

 3) مسئله‌ مهم بعدی که نقش مردم باید در آن در نظر گرفته شود ساختار بودجه بندی کشور است.
فارغ از اینکه بودجه برخی بخش‌ها با وجود اهمیت فراوان چون بودجه آموزشی آن مقدار لازم نیست؛ سهم مردم و پیاده کردن اقتصاد مقاومتی در بودجه بندی رعایت نمی‌شود. بودجه کشور باید از سوی فعالیت‌های اقتصادی داخلی تأمین شود و نه منابعی طبیعی چون نفت که خود آن می‌تواند به جای خام فروشی به رشد اقتصادی کشور کمک کند.

در این زمینه برای تأمین بخشی از بودجه و از سویی دیگر رعایت عدالت بین اقشار جامعه و کشیدن لگام سودجویانی که فقط به فکر منافع شخصی خود هستند می‌توان به اصلاح ساختار مالیاتی اشاره کرد.

نظامی که با وجود راه حل‌های موجود چند ماهه دچار عیب فراوان است. مالیات بر عایدی سرمایه، تملک خرید سکه های بیش از حد، ملک خالی از سکنه که مثال‌هایی برای اصلاح این نظام معیوب است که خود به تنهایی می‌تواند بودجه کشور را به مقدار زیادی تامین کند و دغدغه کسری بودجه پیش نیاید. از موارد دچار نقص دیگر که به عنوان مثالی ذکر می‌شود مقوله مالیات موکلان، پزشکان و هنرمندان است.

4) چه تناقض مضحک و عجیبی روی می‌دهد زمانی که نمایندگان که حضور خود را مدیون رأی مردم هستند، پس از رأی‌آوری مردم را فراموش ‌کنند. گویا فقط هنگام جمع‌آوری رأی مردم را مهم می‌دانند. 
در ارتباط با مردم، دانشجویان حلقه‌های واسطی بین مردم و نمایندگان هستند. لازم است رویه ناصوابی که تا پیش از این در بین عده‌ای از نمایندگان چون آقای لاریجانی، رئیس سه دوره مجلس شورای اسلامی، بوده است که حتی پاسخ نامه دانشجویان را هم نمی‌دهند از سوی نمایندگان اصلاح جدی شود و خود را غریبه با دانشجویان و مردم نبینند.

دانشگاه می‌تواند به عنوان یک بازوی راست و کمک کننده به مجلس در تصمیمات خود کمک نماید. حضور نمایندگان در دانشگاه و یا حضور دانشجویان در کمیسیون‌های مختلف مجلس و ارتباط دو طرفه می‌تواند به راهکار کمکی آنان در تصمیم گیری‌ها و تصویب قوانین باشد. 

5) ارتباط سازنده دولت و مجلس نه به معنای هموار کردن مسیر اقدامات دولت حتی اگر خلاف منافع ملی باشد؛ بلکه باید به صورت اعمال فشار بر دولت نه به صورت یک منازعه، بلکه به صورت فشار برای همکاری و همراهی دولت با مجلس و حرکت در جهت منافع ملی باشد. در غیر اینصورت نمایندگان به جای آنکه وکیل مردم باشند، وکیل الدوله هستند.

این اتفاق خصوصاً در موارد اقتصادی چون بیکاری، وضعیت مستمری بگیران تأمین اجتماعی، بازنشستگان و بیکاران، تعیین تکلیف بیمه‌های تکمیلی کارگران، بازنشستگان و کارمندان که تنها مثالی از انبوه مشکلات اقتصادی است که دولت به عنوان رئیس اجرائیات کشور و آنکه بودجه کل کشور در دستش است باید در رفع آن اقدام کند و بعضاً که در این دولت به کررات دیده شده به صورت خودکار و عادی این اتفاق رخ نمی‌دهد؛ جز با فشار شما نمایندگان مردم امکان پذیر نیست. مشکلاتی که بخش قابل توجهی از آن به توجه به پتانسیل داخلی برمی‌گردد که خود نقش بزرگی در مردمی کردن اقتصاد و تحقق مردمسالاری دینی در حوزه اقتصادی دارد.

موضوع تعارض منافع نیز موضوعی است که باید نظارت جدی بر آن شود و حتی اگر قانون مشخصی برای آن در نظر گرفته شود زیاده روی نیست. اگر این موضوع حل نشود، در بررسی لوایح، رای اعتماد، استیضاح، انتخاب اعضای کمیسیون‌های داخلی و امثالهم این احتمال وجود دارد که نمایندگان برخلاف خواست مردم و منافع ملی گام بردارند.

6) در حوزه سیاست خارجی نیز لازم است تجربه تلخ برجام و FATF یادآوری شود. چطور است مجلسی که مانع شفافیت خود برای ملت خود هست، به دنبال شفافیت مجاری اقتصادی کشور، آن هم در شرایط تحریمی برای بیگانگان باشد. در حالیکه با وجود راهکارهای داخلی از ظرفیت آن استفاده نکرد. 

 مشکل دیگری که در مواجهه با لوایح خارجی و پررنگ کردن آن‌ها وجود دارد، فراموش کردن مشکلات داخلی موجود است و با سرگرم شدن با آنان از دغدغه اصلی مردم فاصله گرفته می‌شود.

 

پیام رهبر انقلاب به‌مناسبت آغاز به کار مجلس یازدهم

متن پیام رهبر انقلاب به‌شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
والحمد للّه ربّ العالمین و صلّی اللّه علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین.

امروز به هدایت و توفیق الهی یازدهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی آغاز می‌شود و پیشانیِ باشکوه و درخشان مردم‌سالاری اسلامی بار دیگر در برابر چشم جهانیان رخ می‌نماید. خداوند حکیم و قدیر را بر کمک به ملّت ایران در حرکت بی‌وقفه‌ی تشکیل مجلس قانونگذاری سپاس می‌گویم و از همّت و انگیزه‌ی ملّت عزیز تشکّر می‌کنم و به منتخبان ملّت که توانسته‌اند امید و اعتماد رأی‌دهندگان را جلب کنند تبریک می‌گویم.

امام راحل عظیم‌الشّأن، مجلس را در رأس امور دانستند؛ این را می‌توان جامع‌ترین تعبیری دانست که شأن مجلس و نیز وظیفه‌ی آن را در یک جمله‌ی کوتاه اعلام می‌کند. اگر قانون را راه و مسیر کشور به‌سمت قلّه‌ها و مقصدهایی بدانیم که در قانون اساسی معیّن شده است، مجلس، متعهّد این ریل‌گذاری و رهگشاییِ حیاتی است. همه‌ی دستگاه‌های حکومتی و مردمی و همه‌ی آحاد، وظیفه دارند از این مسیر حرکت کنند. ضمانت اجرای این وظیفه نیز ــ علاوه بر قوه‌ی قضائیه که مسئولیتش تضمین اجرای قانون است ــ در خود مجلس پیش‌بینی شده است که حقّ تحقیق و تفحّص، حقّ ردّ و قبول مدیران ارشد قوّه‌ی مجریّه، حقّ تذکّر و سؤال و استیضاح، از آن جمله است، پس اگر قانون، درست و بسنده و قابل اجرا باشد و از ضمانتهای اجرای آن به‌درستی استفاده شود، کشور به هدفهای والای خود دست می‌یابد، این است شأن والای مجلس و این است تکلیف حیاتی و مهمّ آن.

آن که می‌تواند مجلس را در این جایگاه شایسته بنشاند، شما نمایندگان محترمید. آن‌گاه که نمایندگان مجلس با شناخت درست از شرایط و اولویّتهای کشور، و با کارشناسی، و با حضور فعّال و منظّم، و با پاک‌دستی و امانت‌داری، وظیفه‌ی قانونگذاری و دیگر وظایف خود را انجام دهند، مجلس، نقطه‌ی امید مردم و نقطه‌ی اتّکاء مجریان، و به‌معنی حقیقی، در رأس امور کشور خواهد بود و چنین مجلسی در رساندن کشور به هدفهای والا، سهم بسزا خواهد داشت.

آفت عمده، سرگرم شدن نماینده به حواشی زیان‌بار، یا وارد کردن انگیزه‌های ناسالم شخصی و جناحی، یا سهل‌انگاری در کار، یا دسته‌بندی‌های احیاناً ناسالم قومی و منطقه‌ای و قبیله‌ای و امثال آن است.

در حال حاضر، اقتصاد و فرهنگ در صدر فهرست اولویّتهای کشور است. در باب اقتصاد، علاوه بر مشکلات عمده‌ی مشهود، باید اذعان کنیم که در دهه‌ی پیشرفت و عدالت، نمره‌ی مطلوبی درباب عدالت به ‌دست نیاورده‌ایم. این واقعیّتِ ناخواسته باید همه را به تلاش فکری و عملی در باب معیشت طبقات ضعیف، به‌مثابه‌ی اولویت، وادار سازد. توصیه‌ی صاحب‌نظران به ما می‌گوید که راه درست برای این مقصود اصلاح خطوط اصلی اقتصاد ملّی یعنی: اشتغال، تولید، ارزش پول ملی، تورم، اسراف و امثال آن است.

سیاستهای کلّی اقتصاد مقاومتی در این زمینه، راهنمای معتبری است. توجّه به تنظیم برنامه‌ی هفتم که در شمار وظایف نزدیک مجلس یازدهم است و نیز توجّه به کاهش نقش تعیین‌کننده‌ی نفت خام در منابع مالی دولت که خود فرصت مغتنمی برای ترسیم خطّ اقتصادی کشور است، توصیه‌ی دیگر اینجانب به شما عزیزان است.

در اقدام به وظیفه‌ی نظارتی، تأکید اینجانب بر رعایت تقوا و انصاف و اجتناب از حبّ و بغض‌های شخصی و جناحی است، نه حقّی از مدیر و مجری خدوم و زحمت‌کش ضایع شود و نه اغماض و اهمالِ بی‌مورد صورت گیرد.

همکاری نمایندگان با یکدیگر، درهم‌تنیدگی تجربه‌ی مجرّبان با شور و حرارت جوانان و تازه‌واردان، مسابقه در عمل پاکیزه و نیکو و عدم مسابقه در احراز این یا آن جایگاه، موضع‌گیری‌های انقلابی در حوادث مهمّ جهانی و داخلی، اهتمام به مرکز پژوهشها و دیوان محاسبات، صدور آرامش و اطمینان به افکار عمومی کشور در نطقها، تعامل برادرانه با قوای مجریّه و قضائیّه، نسخ قوانین زائد و مزاحم، و اجتناب از تکثّر و تراکم قوانین، توصیه‌های دیگر اینجانب به شما نمایندگان ملّت است. مطمئنّم که رعایت این سرفصل‌ها به ملّت ایران ثابت خواهد کرد که انتخاب آنان درست بوده است، و میل به حضور در انتخابات را در آنان افزایش خواهد داد. تقوا و توکّل و اعتماد به خدا را سرمایه‌ی بی‌پایان خود بدانید و با قدرت و جدّیّت حرکت کنید، خدا یارتان باد.

لازم می‌دانم از نمایندگان محترم دوره‌ی پیش به‌ویژه از رئیس پُرانگیزه و پُرتلاش آن جناب آقای دکتر لاریجانی قدردانی کنم و اجر و ثواب الهی را برای هر عمل صالح آنان مسألت نمایم. سلام و صلوات خدا بر حضرت بقیّة‌الله اعظم (روحی فداه) و رحمت و مغفرت الهی نثار ارواح طیّبه‌ی شهیدان و امام و پیشوای آنان حضرت امام خمینی.

والسّلام علیکم و رحمة الله
سیّدعلی خامنه‌ای    
7 خرداد 1399 

 

امید است در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی نمایندگان به قانونگذاری در جهت تحقق خواسته و معیشت مردم و اهداف اسلام بپردازند و انتظاراتی که مردم دارند را برآورده کنند و از اعتماد و رای مردم سواستفاده نشود. . بدون تردید کار برای مردم وپذیرفتن‌ مسئولیت سنگین نمایندگی مردم امری است از امور خدا. عرض ما درآغاز کار مجلس یازدهم این است که با عمل و رفتار از خود نام نیک بر جای بگذارید. با خدمت صادقانه به خلق خدا دنیا و آخرت خود را تضمین کنید. مجلس در راس أمور و سنگر حساسی است، شکی وجود ندارد که دشمن ‌غدار برای به انحراف کشاندن و خنثی کردن دوره‌ چهارساله این مجلس هم صد کید و نیرنگ در آستین دارد، خدای ناکرده در امانتی که خود پذیرفته‌اید خیانت نکنید و دشمن‌شادکن نباشید.‌ تاریخ انقلاب اسلامی نشان می‌دهد هر فرد وجریانی که به این‌مردم و انقلاب وخون بچه‌های این مردم که مخلصانه و خالصانه برای خدا و عزت و سرفرازی این سرزمین ریخته شده و می‌شود،ضربه زده نه تنها عاقبت خوشی پیدا نکرده که رسوای خاص و عام شده و در نهایت به دریوزگی و خواری به دشمنان قسم خورده و جنایتکار این مردم مومن پناه برده است.از فرصتی که مثل برق و باد می‌گذرد همراه و همگام با سایر قوا و تشکیلات دیگر با حفظ روحیه بسیجی بهترین استفاده را در جهت خدمت به مردم و کم کردن از مشکلات جدی آنها بهترین و بیشترین استفاده راببرید و به عهدی که با مردم و خدای مردم بسته اید تا آخر وفادار باشید به قیمت آسان آن را به هیچ بهایی نفروشید و همواره این نهیب کلام الله را در یاد داشته باشید که فرمود «ولا تشتروا بعهدالله ثمنا قلیلا. انما عندالله هو خیر لکم ان کنتم تعلمون»