کد خبر: 188952

آخرین وضعیت آب و هوایی سراسر کشور در سه روز آینده

یک کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی سراسر کشور در سه روز آینده پرداخت.
اتاق خبر 24
کبری رفیعی به تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی سراسر کشور در سه روز آینده پرداخت و گفت: امروز شنبه(بیست و هفتم اردیبهشت ماه) در ارتفاعات البرز مرکزی، شمال خراسان رضوی و جنوب شرق کشور به ویژه در ارتفاعات استان کرمان بارش‌های پراکنده‌ای را داریم که احتمال رعد و برق و وزش باد هم وجود دارد.
 
وی ادامه داد: در ساعات بعدازظهر فردا یکشنبه با توجه به نفوذ جریانات خنک شمالی بارش باران و کاهش دما را در نوار شمالی کشور به ویژه در سواحل دریای خزر و استان‌های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی خواهیم داشت. ضمن اینکه در دامنه‌های جنوبی البرز و استان‌های تهران، قزوین و البرز هم بارش‌های پراکنده‌ای رخ می‌دهد.
 
این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: در روز دوشنبه بارش باران در نوار ساحلی دریای خزر ادامه خواهد داشت و مناطقی از شمال شرق و ارتفاعات کرمان هم بارش‌های پراکنده روبه‌رو خواهند شد.
 
رفیعی تصریح کرد: در روز سه شنبه بارش‌ها در سواحل دریای خزر شدت بیشتری خواهد داشت و بخش‌هایی از آذربایجان شرقی، اردبیل، تهران، قم، زنجان، قزوین، اصفهان، کرمان، همدان، مرکزی، کردستان و غرب یزد بارش باران را خواهند داشت که گاهی همراه با وزش باد و رعد و برق است و در مناطق مستعد با بارش تگرگ همراه خواهیم بود.
 
وی ادامه داد: در روز چهارشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی و کرمان بارش‌های پراکنده رخ می‌دهد که احتمال رعد و برق هم برای این مناطق وجود خواهد داشت.
 
این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: دریای خزر هم برای روز یکشنبه مواج و متلاطم پیش‌بینی شده است.
 
رفیعی خاطرنشان کرد: تهران امروز با آسمانی صاف تا کمی ابری است که در ساعات بعدازظهر با وزش باد همراه خواهد بود.
 
 در پایان خاطرنشان کرد: حداکثر دمای تهران امروز به ۲۹ درجه سانتیگراد خواهد رسید که این مساله فردا به ۳۱ درجه سانتیگراد می‌رسد. کمترین دمای هوای تهران امروز به ۱۷ درجه سانتیگراد رسید که پیش‌بینی می‌کنیم این مساله فردا به ۱۹ درجه سانتیگراد برسد.
منبع: خبرگزاری ایرنا