کد خبر: 188951

رژیم صهیونیستی؛ ویروسی بدتر از کرونا

صهیونیست‌ها که شایعه فروش زمین توسط فلسطینی‌ها را برای تطهیر جنایات خود ترویج می‌کنند با بمب‌گذاری، ترور و قتل عام روستاهای فلسطینی، رژیم صهیونیستی را تأسیس کردند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

روز «نکبت» یک اصطلاح برای اشاره به سالگرد تبعید اجباری و دسته‌جمعی بیش از 750 هزار فلسطینی از منازل و زمین‌هایشان در فلسطین در 14 مه 1948 است که در این روز جنبش صهیونیسم با حمایت انگلیس به زور اسلحه٬ بر بخش بزرگی از فلسطین مسلط شده و در این منطقه اعلام حاکمیت کرد.

نکبت یادآور روزی است که فلسطینیان از 20 شهر و نزدیک 400 روستا رانده شده و املاک و مزارعشان به اشغال صهیونیست‌ها درآمد. این روز همچنین یادآور قتل عام دست کم 10 هزار فلسطینی در سلسله کشتارهای رژیم اشغالگر صهیونیستی است.

حقیقت این است که نکبت فلسطین بسیار قبل‌تر از سال 1948 آغاز شده بود؛ زمانی که در حمله فرانسه به جهان عرب در 1799 «ناپلئون بناپارت» نخستین امپراتور فرانسه خواستار برپایی یک کشور یهودی تحت حمایت فرانسه در فلسطین شد.

در آن زمان٬ طرح ناپلئون عملی نشد؛ اما بعد از آن انگلیسی‌ها برگشته و این طرح را در اواخر قرن نوزدهم احیا کردند.

در سال 1917 انگلیس حمایت خود را از تاسیس یک کشور ملی برای یهودیان در فلسطین اعلام کرد. پس از آن یک هیئت صهیونیستی با حمایت انگلیسی‌ها وارد فلسطین شده و یهودیان به منظور تاسیس شهرک‌های صهیونیستی شروع به اشغال زمین‌های فلسطینیان کردند. این امر منجر به آوارگی ده‌ها هزار فلسطینی از خانه‌هایشان شد که همه این اقدامات با حمایت کامل انگلیس صورت می‌گرفت.

 

روز نکبت

با آغاز سال 1948 صهیونیست‌ها بر ده‌ها شهر و روستای فلسطین مسلط شده و ساکنان آن را با زور از خانه‌هایشان بیرون کردند و این اتفاقات در برابر چشم مقامات انگلیسی مستقر در این کشور می‌افتاد.

در 14 مه 1948 انگلیسی‌ها تصمیم گرفتند تا از فلسطین خارج شوند و در آن روز بود که «بن گوریون» رئیس وقت کمیته اجرایی آژانس یهود تحت قیمومت انگلیس٬ رسما برپایی حاکمیت یهود را اعلام کرد.

 

قتل عام رژیم صهیونیستی

صهیونیست ها که در تمام دوران قیمومت، برای این روزها برنامه ریزی کرده، سلاح جمع می کردند حرکت خود برای اخراج فلسطینی ها و پاکسازی نژادی در فلسطین را آغاز کردند. این اقدام در چند مرحله تا زمان اعلام تأسیس رژیم صهیونیستی ادامه یافت.

بمب گذاری

با آغاز جنگ ، صهیونیست ها فرآیند پاکسازی را با بمب گذاری آغاز کردند. جوخه های ترور جنبش صهیونیزم، با بمب گذاری در مراکز تجمع فلسطینی در میان جوامع فلسطینی- عربی ، رعب و وحشت ایجاد کردند و تعداد قابل توجهی در این بمب گذاری ها کشته شدند.

ترور خیابانی

در گام دوم جوخه های ترور صهیونیست ها با بهره گیری از پوشش عربی در خیابان ها اقدام به ترور مردم عادی می کردند. نیروهای جوخه های ترور مشهور به «مستعربین»، ده ها نفر را در خیابان های فلسطین ترور کردند. این مسئله نیز برای ایجاد رعب و وحشت در جامعه فلسطینی ادامه یافت.

کشتار و قتل عام

گام سوم صهیونیست ها برای اشغال فلسطین و ایجاد پاکسازی نژادی، کشتار دسته جمعی و قتل عام در مناطق مختلف بود. آنها عملیات مسلحانه وحشیانه ای را تحت عنوان «می ترسیم» در روستای قسطل در استان قدس آغاز کرده، این روستا را اشغال کردند. 3 هفته پس از اشغال «قسطل»، عبدالقادر الحسینی فرمانده شجاع فلسطینی و یارانش در نبردی سنگین، صهیونیست ها را از «قسطل» بیرون راندند اما عبدالقادر الحسینی در این نبرد به شهادت رسید و هنگامی که یارانش او را تشییع می کردند ، صهیونیست ها با سوء استفاده از این فرصت، طی حمله ای ناجوانمردانه تمام روستا را تخریب کردند. صهیونیست ها همزمان با این حمله، کشتار دیگری را در روستای «دیریاسین» در نزدیکی قدس رقم زده، 250 فلسطینی غیر مسلح را که اکثراً زن و کودک بودند به شهادت رساندند. این فاجعه در 100 متری دفتر حاکم انگلیسی قدس صورت گرفت اما هنگامی که به او از کشتار و قتل عام خبر دادند گفت این مسئله به او ارتباطی ندارد.

در این شرایط انگلیسی ها یک ماه قبل از آغاز زمان رسمی تحویل فلسطین به سازمان ملل، مناطق تحت حاکمیت خود را خالی کردند. آنها با این اقدام 2700ساختمان دولتی، 50 ایستگاه قطار، 3هزار کیلومتر جاده آسفالت و 37 پادگان نظامی مملو از سلاح و تجهیزات را به صهیونیست ها دادند.

با خالی کردن هر منطقه توسط انگلیسی ها ، صهیونیست ها وارد آن می شدند و دست به کشتار و قتل عام می زدند. کشتار از 20 آوریل در «قسطل» و «دیریاسین» آغاز و 13 می 2 روز قبل از پایان رسمی قیمومت در یافا پایان یافت. یافا با وجود محاصره، 3 هفته مقاومت کرد اما هنگامی که شهر سقوط کرد تمام 50 هزار سکنه آن را مجبور به مهاجرت کردند. صهیونیست ها مردان بین 10 تا 50 سال را زندانی کرده، تعدادی از آنها را اعدام می کردند تا موجب ترس بقیه شده و فرار کنند.

 

وجوه تشابه رژیم صهیونیستی و کرونا

اما صهیونیزم زمانی توسعه و شیوعش متوقف شد که مقاومت، مقابل آن ایستادگی کرد. بیش از 3 دهه هیچ جریان ناسیونالیستی و کمونیستی نتوانست با صهیونیزم مقابله کند و توسعه و شیوع آن بیشتر شد. 3 دهه مذاکره سازشکاران فلسطینی هم نشان داد مذاکره با صهیونیست ها نتیجه ای جز عقب نشینی در بر ندارد. اما این مقاومت بود که از زمان رویش صهیونیست ها را متوقف کرد و با شکوفایی مقاومت صهیونیست ها هر روز مجبور به عقب نشینی های بیشتر شدند. عقب نشینی از جنوب لبنان، عقب نشینی از نوار غزه، شکست ارتش تا بن دندان مسلح صهیونیستی از گروه های مقاومت و درخواست آتش بس از آنها همگی دلایل این موفقیت مقاومت اند. این بدان معنا است که ویروس صهیونیزم همچون کرونا با خویشتن داری و اتکا به خود و ایستادگی مقابل آن توقف پذیر و زوال پذیر است و هرگاه با آن مسامحه و همراهی شود به توسعه اش ادامه خواهد داد.

 اگر بخواهیم ویروس کرونا را شبیه سرطان بدانیم می‌توانیم بگوییم که این ویروس با رژیم صهیونیستی شباهت دارد. وجه تشابه این است که هر دو آنها بیماری هستند که ریشه می‌دوانند. این ویروس همه بشریت را در هر جا و مکانی دچار کرده است. این فقط جهان اسلام نیست که به این ویروس مبتلا شده است بلکه تمام جهان درگیر آن شده است. رژیم صهیونیستی نیز مشابه این وضعیت است یعنی این رژیم نیز با اهرم‌ها و سرطان اقتصادی و امنیتی و اطلاعاتی و رسانه‌ای خود همه جهان را دچار کرده است. ما این امر را از زمان آغاز اشغالگری شاهد بوده‌ایم. یعنی زمانی که رژیم صهیونیستی سرزمین فلسطین را اشغال کرد. دیدیم که این رژیم چطور همه امکانات و لابی‌های خودش در سراسر جهان را برای حمایت از موجودیت خود  و سپس آوردن یهودیان از سراسر کره خاکی به فلسطین اشغالی به خدمت گرفت و تا این لحظه نیز این ویروس درحال شیوع و گسترش است. وجه تشابه دیگر این است که همانگونه که دانشمندان جهان برای یافتن یک داروی موثر برای مقابله با این سرطان یا این بیماری کرونا تلاش می‌کنند؛ محور مقاومت و ملت‌های اسلامی و عربی و ملت‌های بزرگ جهان نیز در حال مبارزه بسیار گسترده‌ای با سرطان رژیم صهیونیستی در منطقه هستند که تا این لحظه دارویی برای آن پیدا نشده است اما طبعتا، همانطور که دانشمندان پزشکی به درمان و واکسنی برای ویروس کرونا دست خواهند یافت، محور مقاومت نیز به دارو و واکسنی برای از بین بردن این سرطان صهیونیستی در منطقه دست خواهد یافت.

با این وجود، شاید یک نتیجه مثبت از شیوع ویروس کرونا این است که با اعمال مقررات سخت­گیرانه رفت و آمد در بسیاری از کشورها، توجه مردم جهان به مقررات منع آمد و شد که دهه­ هاست برای مردم فلسطین به یک روزمرگی تبدیل شده است، جلب میشود.

 

شرایط اسفناک فلسطینیان در اراضی اشغالی

ملت فلسطین امروز در غزه تحت محاصره قرار دارد و ویروس کرونا نیز جهان را در نوردیده است. کسی نیست که محاصره این منطقه را بشکند و به ملت فلسطین حداقل در سطح مادی برای مقابله با این ویروس کمک کند. مردم فلسطین به حال خود گذاشته شده‌اند زیرا تصمیم‌گیری در جهان عرب و اسلام در دستان اکثر رژیم‌های عربی نیست بلکه در دستان آمریکا است و او می‌گوید که چه کار کنید و چه کار نکنید. در نتیجه این بدان معنا است که فلسطینی‌ها تنها رها شده‌اند و تنها محور مقاومت است که به طور آشکار و واضح در کنار آنها ایستاده است.

اکنون در هفتاد و دومین سالگرد این روز قرار داریم و شاهد تحولاتی هستیم که به سرعت رخ می‌دهند؛ رژیم اسرائیل با حمایت دولت آمریکا با به سخره گرفتن تمامی قوانین بین‌المللی و توافقنامه‌هایی که خود پای آن را امضاء کرده، درصدد اشغال تمامی خاک فلسطین برآمده و در میانه این شرایط از دولت‌های عربی جز اعتراضات بسیار خفیف، صدایی به گوش نمی‌رسد، بلکه مظاهر همپیمانی با صهیونیست‌ها در فکر و عمل به وضوح نمایان است و اراده‌ای از رهبران عرب برای پاسداشت از اراضی باقی مانده برای فلسطینیان دیده نمی‌شود و سرنوشت آوارگان نیز به فراموشی سپرده است. آوارگانی که هنوز کلید خانه‌هایشان را در فلسطین نزد خود نگه داشته‌اند، هرچند خانه‌ای دیگر وجود ندارد و هر آن‌چه هست، شهرک‌های صهیونیست‌نشین است.

 

تأسیس رژیم صهیونیستی با مجموعه ای از توطئه ها و طرح های استعماری با کمک استعمارگران ددمنش اروپایی طی نیم قرن رقم خورد. با تأسیس رژیم صهیونیستی رژیمی در جهان پا به عرصه گذاشت که از هیچ اقدامی علیه بشریت دریغ نکرده است. اندیشه تأسیس رژیم صهیونیستی از زمان شکل گیری ریشه هایش در اولین کنگره صهیونیزم، توسعه یافت و پس از تأسیس می رفت بخش های وسیعی از منطقه را اشغال کند اما با مقابله ای که با آن صورت گرفت در همانجا زمینگیر شد و حالا با وجود آنکه هنوز قربانی می گیرد اما نه تنها قدرت توسعه ندارد بلکه عن قریب است که از عرصه هستی محو شود. دقیقاً شبیه کرونا، فقط با این تفاوت که کرونا شاید چند سالی به بشریت آسیب بزند اما رژیم صهیونیستی قریب 7 دهه است که بشریت را با بحران مواجه کرده است.