کد خبر: 188903

کاهش ۸.۵درصدی بستری در تهران

 فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران ضمن تشریح آمار بیماران بستری در بیمارستان‌های تهران گفت: در مجموع بیمارانی که در بخش‌های عادی و ویژه بستری بودند ۸.۵درصد کاهش را شاهد بوده‌ایم. تهران وضعیتی کاملاً ناپایدار و شکننده دارد.
اتاق خبر 24

دکتر علیرضا زالی با اشاره به آمار بستری 24 ساعت گذشته تهران، اظهار کرد: تعداد بیماران جدید بستری در بخش‌های عادی بالغ بر 192 بیمار و در بخش‌های ویژه 71 مورد بوده است، در مقابل 299 بیمار از مجموع بیمارستان‌های تهران ترخیص شدند. در 24 ساعت گذشته، تعداد بستری‌های جدید در بخش‌های عادی نسبت به روزهای قبل 5 درصد کاهش داشته است و در مجموع در بخش‌های عادی و ویژه  8.5 درصد کاهش بستری بیماران را در تهران شاهد بوده‌ایم.

وی افزود: میزان ترخیص بیماران نیز با افزایش 4درصدی همراه بوده است.

زالی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا همچنان تهران به‌لحاظ تعداد بستری‌ها صدرنشین است، تصریح کرد: قدر مطلق بیماران در تهران به‌دلیل وسعت جمعیتی و جغرافیایی بالاتر است.

زالی اضافه کرد: در شب قدر، فاصله‌گذاری اجتماعی به‌خوبی رعایت شد و اکثر موارد گزارش‌شده نشان‌دهنده این بود که در اماکن مذهبی پروتکل‌های بهداشتی مورد توجه قرار گرفته و زمان کوتاه این مراسم نیز به این مسئله کمک کرده بود.

وی خاطرنشان کرد: آثار مداخلات مثبت یا منفی بهداشتی، در 14 تا 19 روز بعد در میزان بستری بیمارستانی و در 5 تا 14 روز بعد در میزان ابتلا و یک ماه بعد در میزان فوتی‌ها مشاهده می‌شود؛ باید توجه کنیم که تهران به‌دلیل تراکم جمعیتی، بالا بودن میزان ترددها و معدل بالای ترافیک درون‌شهری، وضعیتی کاملاً متفاوت، ناپایدار و شکننده دارد که شهروندان باید در تهران الگوی متفاوت و ملاحظات دقیق‌تری را در زمینه ارتقای بهداشت فردی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی مدنظر قرار دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم