کد خبر: 188886

وعده نسیه دولت به تهرانی‌ها

در نامه‌نگاری‌های انجام شده از سوی مسئولان دولتی برای پیگیری وعده رییس جمهور در خصوص پرداخت قسط اول ۵۰۰ اتوبوس برای تهران تاکید شده اورهال شدن(تعمیرات اساسی)اتوبوس‌های فرسوده در اولویت است.
اتاق خبر 24

24 فروردین ماه رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی کرونا به موضوع حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: اگر در تهران مثلاً ۵۰۰ اتوبوس مورد نیاز است و در استان‌های دیگر هم مجموعاً ۱۵۰۰ اتوبوس مورد نیاز است اگر بتوانند، اتوبوس داخلی و یا خارجی را تا پایان اردیبهشت به خدمت بگیرند، یعنی تحویل داده شود، آن وقت ما هم حاضریم در این زمینه کمک کنیم، مخصوصاً در قسط اولی که باید پرداخت کنند تا اتوبوس آماده شود، به عنوان دولت کمک می‌کنیم و بقیه اقساط را هم خود شهرداری‌ها پرداخت می‌کنند.

چند روزی به پایان مهلت اعلام شده باقی مانده است اما به نظر می‌رسد این بار نیز وعده رئیس جمهور در خصوص اتوبوس بی سرانجام است.

محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران پیش از این در گفتگو با یکی از رسانه‌ها در خصوص سرانجام نقد کردن ۵۰۰ اتوبوس دولتی گفته بود: به شهردار تهران پیشنهاد کرده‌ام قرار داد خرید ۵۰۰ دستگاه اتوبوس را با کارخانه‌ها داخلی بسته تا قسط اول خرید را دولت بپردازد.

محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اما امید چندانی به نقد شدن ۵۰۰ اتوبوس برای تهران ندارد. او پیش از این گفته است: بر مبنای این دستور بعد از تأمین و تحویل ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به شهر تهران، باید قسط اول را دولت و بقیه اقساط را شهرداری تهران پرداخت کند.

او با تأکید بر اینکه دستور رئیس جمهور مبنی بر تأمین ۵۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان اردیبهشت بوده است و ۹ روز دیگر این مهلت به اتمام می‌رسد، افزود: اتوبوس آماده‌ای در کشور وجود ندارد که شهرداری تهران تا پایان اردیبهشت آن را خریداری کند. در ضمن واردات اتوبوس نیز به علت اجرای قانون «رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور» ممنوع شده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در پایان بیان کرد: شهرداری تهران در حال پیگیری برای خرید ۵۰۰ دستگاه اتوبوس است اما بعید می‌دانم که مدت باقی مانده نتیجه‌ای حاصل شود.

نامه نگاری‌هایی که در این مدت برای نقد شدن ۵۰۰ دستگاه اتوبوس شده نشان می‌دهد از ابتدا اولویت دولت با اورهال کردن اتوبوس‌های فرسوده (بازسازی - تعمیر اساسی) بوده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا