کد خبر: 188870

بازار داغ موتور سیکلت‌های ۲۰۰ میلیونی

به گفته برخی از فروشندگان افزایش قیمت تنها در موتورسیکلت‌های سنگین با حجم بالای ۲۵۰ سی سی بوده و موتورسیکلت‌های ایرانی افزایش قیمت چندانی نداشته است.
اتاق خبر 24

چند روزی می شود که خبر افزایش قیمت خودرو در رسانه ها داغ شده است،  اما در کنار آن افزایش قیمت موتورسیکلت کمتر به چشم می خورد.

در این ایام سری به بازار موتور سیکلت زدیم و شاهد افزایش نجومی این وسایل حمل نقل  پرطرفدار بین جوانان بودیم. به گفته کارشناسان صنعت تولید موتورسیکلت یکی از علت های افزایش قیمت موتور عدم عرضه به بازار است.

جیب مردم توان خرید موترو را هم دیگر ندارد

به گفته برخی از فروشندگان افزایش قیمت  تنها در موتورسیکلت های سنگین با حجم بالای ۲۵۰ سی سی بوده و موتورسیکلت های ایرانی افزایش قیمت چندانی نداشته است، اما با کمی پرس و جو در بازار مشاهده کردیم، موتورسیکلت هوندا که ارزان ترین موتورسیکلت ایرانی بازار است، رشد چهار برابری داشته و قیمت آن از پنج به ۱۹ میلیون تومان رسیده و حالا این افزایش قیمت‌ها  رکود بازار موتورسیکلت را رقم زده است.

در بازار موتورسیکلت تهران شاید بتوان چهار گروه موتورسیکلت را تقسیم‌بندی کرد. گروه نخست ارزان‌ترین‌ها با حجم موتور ١٢٥ سی‌سی هستند که از رنج قیمتی ٧ میلیون تومان شروع می‌شوند و تا ٢٠ میلیون تومان هم در بازار وجود دارند. گروه دوم موتورسیکلت‌های با حجم موتور ١٣٥ تا ٢٠٠ سی‌سی هستند که با رنج قیمتی حداقل ٢٠ تا ٤٠ میلیون تومان در بازار به فروش می‌رسند.

گروه سوم موتورسیکلت‌ها، محصولات با حجم موتور ٢٥٠ سی‌سی هستند که از حدود ٤٠ میلیون شروع می‌شوند و تا ١٠٠ میلیون تومان ارزش دارند. تا این‌جا هیچ کدام از این موتورسیکلت‌ها برای تردد نیاز به مجوز نیروی انتظامی ندارند، اما در گروه چهارم موتورسیکلت‌ها که شاید به آن‌ها بتوان موتورهای لوکس گفت، با حجم موتوری بیش از ٢٥٠ تا ١١٠٠ سی‌سی هستند. موتورسیکلت‌هایی که قیمت آن‌ها از ١٠٠‌میلیون تومان شروع می‌شود و تا ٢٠٠ میلیون تومان هم می‌رسد.

منبع: جام نیوز