کد خبر: 188869

قلدر‌هایی که نه از پلیس می‌ترسند، نه از شهرداری

در حالی که فعالیت پارکبانان از سوی پلیس و شهرداری تهران غیرقانونی اعلام شده است، همچنان شاهد فعالیت آن‌ها هستیم.
اتاق خبر 24

با وجود اینکه فعالیت پارکبان ها از سوی پلیس غیر قانونی اعلام شده است، اما همچنان این افراد در حال انجام کار‌های غیر قانونی خود هستند.

این بار برای بررسی چندباره این موضوع به یکی از اماکن شلوغ تهران یعنی خیابان دربند در شمال پایتخت رفتم که حضور حداکثری پارکبان‌ها با لباس‌های شخصی و کادری پارکبانی در نقاط مختلف این خیابان را شاهد بودم.

پس از توقف و پارک خودرو خود قصد پیاده شدن از وسیله نقلیه‌ام را داشتم که یکی از پارکبان‌ها به سمت من آمد و عنوان کرد که برای پارک خودرو در این محل باید مبلغ قبض پارک که نرخ آن ۲۰۰ هزار ریال است را بپردازید تا اجازه پارک خودروتان را به شما بدهم.

پس از شنیدن صحبت‌های پارکبان به او اعلام کردم که فعالیت شما غیر قانونی است و نباید از شهروندان بابت پارک خودروهایشان وجهی را دریافت کنید که با پاسخ تند این پارکبان مواجه شدم و وی در جواب من گفت: «این به شما ربطی نداره که کار ما غیر قانونیه یا قانونیه».

در ادامه پارکبان وقتی دید که پولی بابت پارک خودرو ندارم تا به او بدهم، اقدام به برداشتن شماره پلاک خودرو کرد و به من اعلام کرد که شماره پلاک خودروتان را به پلیس راهنمایی و رانندگی می‌دهم و پول پارک خودرو را نیز از آن‌ها خواهم گرفت که در پاسخ به اقدام او گوشزد کردم که رئیس پلیس پایتخت گفته است فعالیت پارکبانان در سطح شهر غیر قانونی است. در این میان پارکبان حاضر جواب که یک جوان تقریبا ۲۷ ساله بود، گفت: «رئیس پلیس پایتخت دیگر کیست؟ نمیشناسمش و حرف‌هایش برای ما مهم نیست که چه گفته!».

چندی پیش الهام فخاری عضو شورای شهر تهران درخصوص پارکبان‌هایی که هنوز در سطح شهر هستند و در قبال پارک خودرو درخواست پول از صاحبان خودرو‌ها می‌کنند، گفت: هدف و فلسفه ایجاد پارکبان‌ها نظم بخشی و مدیریت پارک حاشیه‌ای و زمان توقف بوده است، نه اینکه این موضوع به شغل برخی افراد بدل شود و افراد از این راه امرار معاش کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا