کد خبر: 188844

قربانیان کرونا در آمریکا از مرز ۸۰ هزار نفر عبور کرد

طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز، با مرگ یکهزار و ۱۵۴ نفر دیگر ظرف ۲۴ ساعت گذشته، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۸۰ هزار و ۶۸۲ نفر رسید.
اتاق خبر 24

طبق آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، ظرف ۲۴ ساعت گذشته با یکهزار و ۱۵۴ نفر دیگر، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۸۰ هزار و ۶۸۲ نفر افزایش یافت.

طبق این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در بازه زمانی مذکور، ابتلای ۱۸ هزار و ۹۰ نفر به کروناویروس مورد تأیید قرار گرفت تا مجموع مبتلایان به این ویروس ناشناخته در ایالات متحده آمریکا به یک میلیون و ۳۴۷ هزار و ۸۸۱ نفر برسد.

مقایسه آمار و ارقام جدید دانشگاه جانز هاپکینز با آمار و ارقام یک روز پیش این مرکز نشان می‌دهد که تعداد قربانیان کرونا در آمریکا نسبت به روز قبل افزایش داشته و تعداد مبتلایان روزانه تاحدودی کاهش داشته است.

با اینحال، پایگاه worldometers، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا را یک میلیون و ۳۸۵ هزار و ۸۳۴ نفر و مجموع قربانیان آن را ۸۱ هزار و ۷۹۵ نفر اعلام کرد و ایالت نیویورک همچنان با مجموع ۳۴۷ هزار و ۱۵۱ مورد ابتلا و ۲۷ هزار و سه مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده آمریکا است.

طبق این گزارش، تاکنون دستکم چهار میلیون ۲۵۵ هزار و ۹۵۴ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و از این میان، ۲۸۷ هزار و ۳۳۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند و مجموع یک میلیون و ۵۲۷ هزار و ۴۹۶ نفر نیز بهبودی یافته‌اند. آمریکا همچنان بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان را دارد.

منبع: فارس