کد خبر: 188830

طی الارض یک زن تا زندان!

زنی که با برگزاری جلسات صدها نفری خانگی، اعتقادات مذهبی مردم را دستاویزی برای کلاهبرداری های میلیاردی شبکه ای قرار داده بود با صدور دستورات ویژه قضایی به چنگ عدالت افتاد.
اتاق خبر 24

به دنبال تاکیدات رئیس کل دادگستری خراسان رضوی برای هوشیاری عوامل اطلاعاتی و انتظامی در برابر حلقه های اعتقادی انحرافی و مبارزه قاطع با خرافه گرایی و سوءاستفاده های گوناگون از عقاید مذهبی، فعالیت های گسترده اطلاعاتی ضابطان قضایی و به ویژه سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات خراسان رضوی برای ریشه یابی و شناسایی باندهای پیدا و پنهان در دستور کار قرار گرفت. این فعالیت ها   و   رصدهای اطلاعاتی با راهنمایی‌ها و صدور دستورات محرمانه ای از سوی قاضی محمدحسین درودی (دادستان مرکز خراسان رضوی) اهمیت ویژه ای یافت به گونه ای که شهروندان نیز به یاری دستگاه های اطلاعاتی آمدند و تلاش شبانه روزی برای ریشه سوزی عوامل فریب و سوءاستفاده کنندگان از اعتقادات مذهبی و دینی رنگ و بوی مردمی پیدا کرد.

بنابر این گزارش، در اثنای فعالیتهای اطلاعاتی ضابطان قضایی در گوشه و کنار شهر، ناگهان سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات خراسان رضوی به اخباری دست یافتند که نشان می داد زنی میان سال با همدستی اطرافیانش و راه اندازی یک شبکه سازمان یافته به بهانه برگزاری جلسات خانگی، به سوءاستفاده از عقاید دینی می پردازد به گونه‌ای که افراد زیادی را در سراسر کشور فریب داده است. با به دست آمدن این اطلاعات، بررسی های غیرمحسوس آغاز و مشخص شد که این زن با ترفند ادعای ارتباط با ائمه اطهار(ع) و مکاشفات و رویاها، به سر کیسه کردن مردم می‌پردازد و پول های میلیاردی به دست می‌آورد.

 همزمان با تحقیقات غیرمحسوس و تایید درستی اطلاعات، بلافاصله سربازان گمنام امام زمان(عج) مراتب را به معاون باتجربه دادستان مرکز خراسان رضوی اطلاع دادند. این گونه بود که با دستورات خاص قاضی سیدجواد حسینی ماجرای کلاهبرداری های میلیاردی شبکه ای زن مذکور وارد مرحله جدیدی شد. قاضی حسینی که بنا به تجربه قضایی خود، از خطرات ترویج افکار انحرافی و ادعاهای بی پایه و اساس ارتباط با امامان معصوم برای فریبکاری و ثروت اندوزی کاملا آگاه بود، بی درنگ دستور دستگیری عاملان سوءاستفاده از اعتقادات مذهبی مردم را صادر کرد و بدین ترتیب نیروهای عملیاتی اداره کل اطلاعات خراسان رضوی در اقدامی ضربتی و هماهنگ، چهار تن از عوامل اصلی این باند را به دام انداختند و تحویل مراجع قضایی دادند.

با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، این پرونده با دستور سرپرست مجتمع قضایی ناحیه ۲ مشهد به شعبه ۲۰۴ دادسرای عمومی و انقلاب ارجاع شد و توسط قاضی دکترحسن زرقانی مورد رسیدگی دقیق قرار گرفت. مقام قضایی که خطوط اوراق این پرونده حساس را زیر ذره بین عدالت قرار داده بود قرار بازداشت موقت چهار تن از متهمان دستگیر شده را صادر کرد و دستور به ریشه یابی اعضای مرتبط دیگر این باند داد چرا که محتویات پرونده و گزارش های موجود، حکایت از فعالیت های گسترده و فریبکارانه زن میان سال و همدستانش در نقاط دیگر کشور داشت. این گزارش حاکی است، معاون دادستان مرکز خراسان رضوی روز گذشته با تایید دستگیری مروجان افکار انحرافی برای زراندوزی با سوءاستفاده از عقاید مذهبی گفت: سرکرده این متهمان که زنی حدود ۵۰ ساله به نام «زهرا-ق» است با ادعاهای حیله گرانه، بسیاری از افراد را فریب داده و مبالغ هنگفتی را کلاهبرداری کرده است.

قاضی سیدجواد حسینی افزود: ترفندهای فریبکارانه این زن با توجه به اظهارات شاکیان، تا آن جا پیش رفته بود که داماد خود را فرمانده سپاه امام زمان(عج) در زمان ظهور آن حضرت معرفی می کرد او نه تنها ادعای ارتباط با امام زمان(عج) و اولیاءا... را داشت بلکه حتی مدعی طی الارض بود. این مقام ارشد قضایی تصریح کرد: او چنان افکار و عقاید خطرناک خود را در میان افراد به اصطلاح مریدش گسترش داده بود که حتی یک زن شهروند، منزل بزرگی را در خیابان ابوذر غفاری منطقه احمدآباد مشهد، وقف سرکرده این باند کرده بود.

قاضی حسینی همچنین به بخشی دیگر از تحقیقات صورت گرفته در پرونده اشاره کرد و گفت: بررسی ها نشان می دهد در یک مورد نیز مردی مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان برای مصارف امور خیریه به سرکرده باند داده و آن زن نیز این مبلغ را برای خرید منزل فرزندش صرف کرده است. سرپرست مجتمع قضایی دادسرای عمومی وانقلاب ناحیه۲ مشهد خاطرنشان کرد: متهمان تعداد زیادی از شهروندان را سرکیسه کرده اند و مقادیر زیادی طلا و مبالغ نقدی از آنان گرفته اند.

معاون دادستان مشهد با بیان این که قاضی شعبه ۲۰۴ دادسرای عمومی و انقلاب، هم اکنون اتهاماتی از قبیل مشارکت در کلاهبرداری های شبکه ای، توهین به مقدسات، تبانی و اجتماع علیه اعراض و اموال مردم را به چهار عضو دستگیر شده این پرونده تفهیم کرده است، افزود: با توجه به گستردگی فعالیت های متهمان، تحقیقات همچنان ادامه دارد و شهروندانی که فریب ادعاهای این زن (متهمه) را خورده و اموال خود را از دست داده‌اند به شعبه ۲۰۴ دادسرای عمومی و انقلاب واقع در خیابان کوهسنگی مشهد مراجعه کنند و یقین بدانند که هویت و اسامی آنان به صورت محرمانه در پرونده باقی می ماند.

منبع: روزنامه خراسان