کد خبر: 188809

پهلوگیری ۷ فروند کشتی حامل کالای اساسی در بندر چابهار

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای فروردین تاکنون بیش از ۲۸۷هزار و ۲۴۷ تن کالای اساسی توسط ۱۰هزار و ۸۴۴ سفر ناوگان باری به سایر نقاط کشور حمل شده است.
اتاق خبر 24

به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، ایوب کرد اظهار داشت: با وجود تأثیر منفی بحران ناشی از بیماری همه‌گیر کرونا بر بخش حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای و به‌ویژه جابه‌جایی کالاهای اساسی از بندر چابهار به سایر نقاط کشور، به‌مدد شرکت‌های حمل‌ونقل فعال و رانندگان وظیفه‌شناس، از رشد قابل‌توجهی برخوردار بوده است.

وی عمده کالاهای حمل‌شده از بندر چابهار را در این مدت شکر، برنج، گندم و ذرت عنوان کرد و افزود: در سال جاری تعداد هفت فروند کشتی حامل کالای اساسی با مجموع تناژ 421 هزار و 298 تن در بندر چابهار پهلو گرفته که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با یک فروند کشتی 27 هزار و 500 تنی، تعداد کشتی پهلوگرفته افزایش 6برابری و تناژ وارده رشد بیش‌از 14 برابر را نشان می‌دهد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان تأکید کرد: جهت حفظ سلامت متصدیان شرکت‌های حمل‌ونقل و رانندگان ناوگان عمومی حمل‌ونقل کالا، تمام موارد بهداشتی طبق پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان در پایانه‌های عمومی بار استان رعایت شده است.

وی با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای ناوگان حامل کالای اساسی گفت: اختصاص لاستیک از جمله مشوق‌های پیش‌بینی‌شده برای رانندگان کالای اساسی و ضروری بوده به‌طوری که تا 19 اردیبهشت‌ماه، تعداد سه هزار و 48 حلقه حواله لاستیک برای ناوگان فعال در این زمینه صادر شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم