کد خبر: 188772

استفاده از ماسک در مترو تنها دو روز جدی گرفته شد

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به عدم استفاده از ماسک در مترو تذکر داد.
اتاق خبر 24

محمد سالاری در جریان دویست و دوازدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکری نسبت به عدم استفاده از ماسک در مترو گفت: در دو روز اول اجرای این مصوبه گزارش‌ها خوب بوده است، اما بعد از آن رها شده است.

او به شهردار تهران و مدیرعامل مترو تذکر داد و افزود: این مصوبه به صورت کامل و جامع و با جدیت باید اجرایی شود.

سالاری همچنین در تذکری به معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران گفت: نسبت به عدم اجرای مصوبه شورا مبنی بر الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه فرایند صدور پروانه عملیات ساختمانی و گواهی‌های ساخت تذکر می‌دهم.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران افزود: در این مصوبه تصریح شده است که با هدف ترغیب، اصلاح و بهبود فرایند صدور پروانه‌های ساختمانی و ضرورت بررسی و تسریع فرایند از منظر اجرای صریح قوانین و مقررات جاری کشور شهرداری تهران مکلف است طی مدت دو ماه از تصویب این مصوبه لایحه فرایند صدور پروانه عملیات ساختمانی و گواهی ساختمانی را به شورای شهر ارائه دهد.

سالاری گفت: تاکنون حدود ۹ ماه از این مصوبه می‌گذرد و در این مدت شاهد بخشنامه‌های مختلفی از طرف معاونت شهرسازی و معماری در مناطق بودیم که بدون تعامل با کمیسیون معماری و شهرسازی و شورای شهر انجام شد.

او افزود: به شهردار تهران تذکر می‌دهم که نسبت به اجرای این لایحه اقدام کنند. همزمان با این مساله دفاتر شهر نیز مطرح است و چالش‌هایی که مردم در فرایند بسیار بور

منبع: خبرآنلاین