کد خبر: 188771

سبک زندگی رمضانی خوردن و آشامیدن در طب ایرانی

یک متخصص طب سنتی با بیان قوانین خوردن و آشامیدن درماه مبارک رمضان گفت: خوردن سحری واجب است و در سحری باید از غذاهای خیلی شیرین و چرب، خیلی شور و همچنین خوردن چای پرهیز کنیم.
اتاق خبر 24

ناصر رضایی پور  در مورد قوانین خوردن و آشامیدن گفت: خوردن و آشامیدن قوانینی دارد مانند اینکه باید با آرامش غذا بخوریم، زیاد بجویم و در موقع غذا خوردن از مصرف ترشی‌ها و نوشیدنی‌ها پرهیز کنیم، تلویزیون تماشا نکنیم و به جایی توجه نکنیم، موسیقی گوش نکنیم و با کسی حرف نزنیم.

وی با اشاره به اینکه این قوانین در ماه رمضان مهم‌تر هستند گفت: اگر در ماه رمضان به قوانین خوردن و آشامیدن و همچنین به قوانین سبک زندگی بیشتر توجه کنیم رمضان خوبی را پشت سر خواهیم گذاشت و جزو آن دسته از افراد نخواهیم بود که بعد از گذشت ۱۰ یا ۱۵ روز از ماه رمضان با مشکل گوارشی مواجه می‌شوند و ممکن است نتوانند بقیه روزه‌های خود را بگیرند.

این متخصص طب سنتی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین قوانین تغذیه در طب ایرانی این است که دو وعده اصلی غذایی داریم صبحانه و شام، که در ابتدای روز و انتهای روز باید میل شود، افزود: بنابراین خوردن سحری واجب است و نباید بدون سحری روزه گرفت و برای اینکه بتوانیم برای وعده سحری آماده باشیم و اشتها داشته باشیم باید چند قانون ساده را رعایت کنیم.

به گفته وی، یکی اینکه شب باید زود بخوابیم و وعده افطاری را سبک بخوریم تا بتوانیم دو ساعت بعد بخوابیم و صبح زودتر بیدار شویم و معلوم است اگر نزدیک اذان بیدار شویم نمی‌توانیم سحری بخوریم اما اگر یک ساعت زودتر بیدار شویم و حال خوبی پیدا کنیم قطعاً معده جاذبه خود را پیدا می‌کند و میل به سحری نیز ایجاد می‌شود.

رضایی پور با اشاره به اینکه خوردن سحری واجب است، گفت: در سحری باید از غذاهای خیلی شیرین، چرب، شور و چای پرهیز کنیم تا در طول روز دچار اشکال نشویم.

منبع: خبرآنلاین