کد خبر: 188718

ضرورت استمرار تعطیلی طرح ترافیک با وجود شیوع کرونا

عضو شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت استمرار تعطیلی طرح ترافیک در تهران تاکید کرد.
اتاق خبر 24

حجت نظری به تشریح تاثیر لغو طرح ترافیک برای مقابله با کرونا و سوق دادن مردم به استفاده از وسایل شخصی گفت: ترافیک بسیار مهم است و تلاش ما همواره بر این بوده که بتوانیم کاهش ترافیک در سطح شهر تهران را رقم بزنیم، اما با توجه به شیوع کرونا و شرایط خاصی که این بیماری ایجاد کرده، این مساله برای در اولویت بعدی است و سلامت مردم در اولویت اول شورای شهر تهران قرار دارد.

وی ادامه داد: تا زمانی که جان شهروندان در معرض خطر قرار دارد، ترافیک نمی‌تواند اولویت اول باشد در نتیجه من جز کسانی بوده و هستم که معتقدم همچنان طرح ترافیک باید معلق باشد.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: تا زمانی که ابتلا به کرونا و شمار مرگ میر کاهش جدی پیدا نکند، نباید به سمت احیای طرح ترافیک برویم چراکه همچنان این خطر وجود دارد که با عادی شدن زندگی مردم با بازگشتن به روال قدیمی، احتمالا مجددا شاهد حجم گسترده از مبتلایان به این بیماری باشیم.

نظری تاکید کرد: کمااینکه در همین چند روزی که اوضاع عادی سازی شده است، متاسفانه شیوع بیماری کرونا و مرگ ومیر‌ها ولو اندک گسترش پیدا کرده و احتمالا این فرایند تسریع خواهد کرد.

این عضو شورای شهر در پایان خاطرنشان کرد: اگر مترو و اتوبوس مجددا تراکم سابق را داشته باشد و ما بخواهیم ترافیک خیابان‌ها را کم کنیم، مجددا شاهد این مساله خواهیم بود که شیوع این بیماری بیشتر شده و خدای ناکرده شاهد افزایش مرگ و میر افراد هم خواهیم بود.

منبع: خبرآنلاین