کد خبر: 188710

وضعیت کرونا درخوزستان بحرانی شد

ویروس کرونا در خوزستان به مرز بحران رسیده است، مردم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را نمی‌کنند و مسئولان کاری به غیر از توصیه به مردم ندارند.
اتاق خبر 24

تا اوایل سال جدید خوزستان جزو استان‌های با آمار خوب شیوع ویروس کرونا در مقایسه با سایر استان‌ها بود و حتی برخی بر سفید بودن وضعیت استان تأکید می‌کردند ولی از اواخر فروردین در حالی که سایر استان‌ها روند نزولی ابتلاء به بیماری را آغاز کردند، موارد مثبت کرونا در خوزستان در حال اوج گیری بود.

اکنون کار به جایی رسیده که آمار ابتلاء به بیماری کرونا در استان خوزستان در حال رسیدن به روزانه ۲۰۰ نفر است و حتی مسئولان وزارت بهداشت هم نسبت به شیوع کرونا در خوزستان هشدارهای جدی می‌دهند.

حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در همین زمینه گفت: در حال حاضر خوزستان رتبه اول در سیر صعودی کرونا در کشور است و این در حالی است که مسئولان استانی فقط بر افزایشی بودن آمار خوزستان هشدار می‌دهند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز روز جمعه آخرین آمار ثبت شده کرونا در استان را اعلام کرد و از ثبت ۱۹۲ مورد ابتلای جدید به کووید ۱۹ طی شبانه‌روز گذشته در خوزستان خبر داد.

علی احسان پور در رابطه با آخرین آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در خوزستان، اظهار کرد: بر اساس تشخیص‌های قطعی صورت گرفته در شبانه‌روز گذشته، ۱۹۲ مورد ابتلای جدید به کووید ۱۹ در خوزستان شناسایی شد تا به این ترتیب شمار کل مبتلایان در استان به ۴ هزار و ۱۰۲ نفر افزایش یابد.

وی افزود: این موارد جدید به تفکیک شهرستان‌ها؛ اهواز ۵۱ مورد، دزفول ۴۹ مورد، شوش ۲۸ مورد، باوی ۲۵ مورد، شوشتر ۹ مورد، کارون ۸ مورد، آبادان ۵ مورد، ماهشهر و خرمشهر هر کدام ۳ مورد؛ مسجدسلیمان، حمیدیه و بهبهان هر کدام ۲ مورد؛ شادگان، اندیمشک، هندیجان، رامهرمز و دشت آزادگان هر کدام یک مورد بوده است.

احسان پور بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در خوزستان جان خود را از دست دادند تا به این ترتیب تعداد فوت‌شدگان در استان به ۲۷۰ مورد برسد.

منبع: خبرآنلاین