کد خبر: 188671

امروز؛ اقامه نماز جمعه در ۱۵۷ شهر

 پس از حدود دو ماه وقفه به سبب شیوع ویروس کرونا، از امروز جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹، فریضه عبادی سیاسی نماز جمعه در ۱۸۰ پایگاه در ۲۳ استان کشور که وضعیت مطلوب‌تری به لحاظ دفع کرونا دارند، برگزار می‌شود.
اتاق خبر 24

پس از حدود دو ماه وقفه به سبب شیوع ویروس کرونا، از امروز جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹، فریضه عبادی سیاسی نماز جمعه در ۱۸۰ پایگاه در ۲۳ استان کشور که وضعیت مطلوب‌تری به لحاظ دفع کرونا دارند، برگزار می‌شود.

شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور روز سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت با صدورین شورا اعلام کرد با تلاش شبانه روزی مسئولان دستگاه‌ها و نهاد‌های مرتبط، کادر درمان، مدافعان سلامت، نیرو‌های جهادی و داوطلبان مردمی، در مدیریت بیماری کووید ۱۹، افتخاری بزرگ برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در شرایط تحریمی به ثبت رسید و هرچند با کنترل بیماری فاصله داریم، لیکن از این هفته شاهد بازگشایی تدریجی مساجد و مصلی‌ها در مناطق سفید کشور خواهیم بود.

این اطلاعیه با تاکید بر اینکه نماز جمعه تا اطلاع ثانوی در مراکز استان‌ها اقامه نخواهد شد، تصریح کرده است بر اساس فهرست رسمی و اعلامی از سوی ستاد ملی  در ۲۳ استان و ۱۳۲ شهرستان، مجموعاً ۲۹۴ نقطه از فیوضات معنوی اقامه مجدد نماز‌های جماعت در مساجد بهره‌مند خواهند بود و از این میان، چشم‌مان به جمال مؤمنین در ۱۸۰ پایگاه نمازجمعه از تاریخ ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ روشن خواهد شد

 

اقامه نماز جمعه در ۲۹۴ نقطه/ فاصله‌گذاری نمازگزاران چگونه خواهد بود؟

۱۳۹۹/۰۲/۱۹ - ۱۰:۳۸

اقامه فریضه نماز جمعه یکی از موضوعاتی بود که متأثر از شیوع بیماری کرونا شد و نحوه مواجه جامعه روحانیت با این امر، پیشرو (آوانگارد) بودن تشیع را عیناً به منصه ظهور گذاشت چه آنکه به منظور حفاظت از جان مؤمن، اقامه این فریضه را تا بهبودی شرایط متوقف کرد. 

نماز جمعه ۱۹ اردیبهشت در استان تهران اقامه نمی‌شود

۱۳۹۹/۰۲/۱۹ - ۱۰:۳۷

در ادامه تعطیلی نماز‌های جمعه به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور، نماز جمعه این هفته نیز در تمامی شهر‌های استان تهران برگزار نمی‌شود.

لطفی: مراسم بزرگداشت روز قدس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیش خواهد رفت

۱۳۹۹/۰۲/۱۹ - ۱۰:۳۶

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، گفت: مراسم بزرگداشت روز قدس در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و هماهنگی با ستاد ملی مبارزه با کرونا پیش خواهد رفت.

اقامه مجدد نماز جمعه در ۱۸۰ پایگاه از این هفته آغاز خواهد شد

۱۳۹۹/۰۲/۱۹ - ۱۰:۳۶

بر اساس اطلاعیه شماره ۱۱ شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور اقامه مجدد نماز در ۱۸۰ پایگاه نماز جمعه، از این هفته آغاز خواهد شد.

تازه‌ترین اخبار کرونایی؛ از آغاز برندسازی تجارب موفق ایران تا شروع فعالیت نماز جمعه ۱۵۷ شهر

۱۳۹۹/۰۲/۱۹ - ۱۰:۳۵

از روز ۳۰ بهمن ۹۸ که ۲ روز به انتخابات مجلس یازدهم باقی مانده بود، به محض تشخیص وجود ویروس کرونا در ایران، مسئولان کشورمان بلافاصله موضوع را به اطلاع مردم رسانده و تدابیر لازم را برای مقابله و مهار این ویروس اتخاذ کردند.

رییس‌جمهور: اماکن مذهبی مناطق سفید کشور باز می‌شوند

۱۳۹۹/۰۲/۱۹ - ۱۰:۳۴

رییس‌جمهور گفت: قرار است کشور براساس ابتلا به ویروس کرونا و مقرراتی که وزارت بهداشت به عنوان معیار قرار می‌دهد، تقسیم شود.

نماز جمعه این هفتدر ۱۵۷ شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

۱۳۹۹/۰۲/۱۹ - ۱۰:۳۳

معاون سازماندهی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه مساجد ۱۳۲ شهرستان نیز از فردا بازگشایی می‌شوند، اعلام کرد: پس از بیش از دو ماه وقفه به علت شیوع ویروس کرونا، هفته جاری نماز جمعه در ۱۵۷ شهر کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

منبع: خبرآنلاین