کد خبر: 188648

تخلفاتی که زیر پوست شهر انجام می شود

با وجود اخطارهای ستاد مقابله با ویروس کرونا برخی از مراکز همچون باغ وحش ها و مراکز نگهداری از حیات وحش بدون این که ابلاغیه صادر شوند باز شده اند.
اتاق خبر 24

زمانی که ویروس کرونا به کشور وارد شد بسیاری از مشاغل و مراکز به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری و با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا به حالت تعلیق درآمدند.

 

یکی از مراکزی که مانند تمام مراکز دیگر تعطیل شدند، باغ وحش‌ها بودند. این مراکز به دلیل تجمع دوستداران و محققان حیات وحش از ابتدای اسفند ماه سال گذشته تعطیل شده بودند وبه همین دلیل بود که برای اطمینان خاطر از تعطیلی مراکز نگهداری به  آن‌ها سر زدیم.

 

باغ وحش ارم یکی از مکان هایی است که از کودکی با ذوق و شوق فراوان برای دیدن حیوانات آن به همراه پدر و مادر به آنجا می رفتیم، این باغ وحش که یکی از استاندارد‌ترین باغ وحش‌های ایران طبق پروتکل های جهانی است این روزهابه دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده و هیچ گونه رفت و آمد و مراجعی به آنجا ندارد .

برای اطمینان بیشتر درب نگهبانی را زدم، سلامی کردم و گفتم: می خواهم به داخل باغ وحش بروم آیا اجازه ورود می دهید؟

 

نگهبان باغ وحش ارم دستش را به سمت نوشته ای که کنار اتاقک زده شده بود دراز کرد و گفت: طبق این دستور العمل اجازه ورود هرگونه مراجعی به باغ وحش و شهربازی را نداریم.

 

_تا کی این مرکز بسته است؟

 

- تازمانی که دستور بدهند.

 

-اگر بخواهیم کار تحقیقاتی هم انجام دهیم اجازه ورود نمی دهید؟

 

-خیر نمی شود ورود هر گونه مراجعی به اینجا ممنوع است.

 

-شنیده بودم که انسان های آلوده به این بیماری می توانند حیوانات را هم آلوده کنند و یا بلعکس، این حقیقت دارد؟ و این که حیوانی داشتید که کرونا گرفته باشد؟

 

-تا الان هیچ کدام از حیوانات باغ وحش بیمار نشده چرا که مراقبت های دامپزشکان بعد از ورود این بیماری دو برابر شده است.

 

از نگهبان خداحافظی کردم و به سمت جاده اشتهارد حرکت کردم جایی که چند ماهی است که یک مرکز نگهداری از حیات وحش در یکی از شهرستان های آن جا تاسیس شده است.

منبع: خبرآنلاین