کد خبر: 188628

زلزله ۵.۱ ریشتری در فیروز‌آباد ‌استان لرستان

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر در عمق ۷ کیلومتری زمین ‌حوالی فیروز‌آباد در استان لرستان را لرزاند.
اتاق خبر 24

زمین لرزه‌ای به بزرگی 5.1 ریشتر در عمق 7 کیلومتری زمین  ‌حوالی فیروز‌آباد در استان لرستان را لرزاند.

ترک‌خوردگی دیوار و سقف برخی منازل‌

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ‌لرستان از اعزام دو گروه ارزیاب اعزام سریع هلال‌احمر به منطقه زلزله‌زده فیروزآباد و الشتر‌ خبر داد و گفت: در پی وقوع زمین لرزه ای به بزرگی 5.1 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در حوالی فیروزآباد و الشتر ‌بلافاصله ستاد بحران‌ تشکیل و ‌‌دستورات لازم ‌برای اعزام گروه‌های ارزیاب به منطقه زلزله‌زده صادر شد. 

صارم رضایی با بیان اینکه با اعزام این گروه‌های واکنش سریع امدادی به کانون این زمین لرزه مراحل ارزیابی از خسارات و تلفات احتمالی این زمین لرزه در حال انجام است، افزود: ‌هم‌اکنون نیروهای ارزیاب هلال احمر وارد منطقه زلزله‌زده شده و مشغول انجام ارزیابی‌های اولیه و ثانویه وقوع این زمین لرزه هستند. 

وی با بیان اینکه شدت این زمین لرزه به حدی بوده که مردم در شهرهای اطراف الشتر از جمله خرم آباد و نورآباد آن را احساس کرده‌اند و اکنون در کوچه و خیابان هستند، تصریح کرد:  تاکنون از تلفات و خسارات احتمالی این زمین لرزه به جزء ترک‌خوردگی دیوار و سقف برخی منازل گزارشی مخابره نشده است.

اعزام تیم‌های ارزیاب به فیروزآباد / هنوز خسارتی گزارش نشده است

مدیر‌کل جمعیت هلال احمر لرستان از اعزام تیم‌های ارزیاب به فیروزآباد خبر داد و گفت: در پی وقوع زلزله بسیار شدید در لرستان مردم به خیابان آمدند.

صارم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد با اشاره به زلزله نسبتا شدید در استان لرستان اظهار داشت: زلزله تسبتا شدیدی دقایقی قبل استان لرستان را لرزاند.

وی افزود: ظهر امروز زلزله 5 ریشتری استان لرستان را لرزاند که کانون  این زلزله فیروزآباد گزارش شده است.

مدیر کل هلال احمر لرستان عنوان کرد: برای بررسی میزان خسارت دو تیم ارزیاب از شهرستان نورآباد و الشتر به محل اعزام شدند، تاکنون از میزان  خسارت گزارشی اعلام نشده است.

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه

 بزرگی: 5.1
 محل وقوع: استان لرستان - حوالی فیروز آباد
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1399/02/17 12:37:49
طول جغرافیایی: 48.08
عرض جغرافیایی: 33.75
عمق زمین‌لرزه: 7 کیلومتر

 نزدیک‌ترین شهرها:
16 کیلومتری فیروز آباد (لرستان)
21 کیلومتری الشتر (لرستان)
21 کیلومتری سراب دوره (لرستان)
     
 نزدیکترین مراکز استان:
39 کیلومتری خرم آباد
112 کیلومتری کرمانشاه