کد خبر: 188626

گاف‌های عجیب مستند بی بی سی درباره ماهان و کرونا

فارغ از غرض ورزی سیاسی آشکار بی بی سی برای تیره و تار کردن روابط ایران با مردم عراق و لبنان ، اما این مستند گاف های عجیبی دارد که عامدانه نادیده گرفته شده است.
اتاق خبر 24

بخش بی بی سی فارسی و "عربی" یک مستند 15 دقیقه ای منتشر کرده تا اثبات کند شیوع کرونا در خاورمیانه با هواپیمایی ماهان بوده اما از همان ابتدا معلوم می شود که تمرکز اصلی مستند نه خاورمیانه بلکه عراق و لبنان است. (دقیقا دو متحد استراتژیک ایران و درست در روزی که مستنداتی منتشر شده که نشان می دهد پیش از ووهان چین تعدادی در فرانسه به کرونا مبتلا شده اند.)

فارغ از این غرض ورزی سیاسی آشکار برای تیره و تار کردن روابط ایران با مردم عراق و لبنان ، اما این مستند گاف های عجیبی دارد که عامدانه نادیده گرفته شده است.

در عراق 2350 نفر و در لبنان 740 نفر (روی هم 3090 نفر) به کرونا مبتلا شده اند؛ بر فرض محال که بپذیریم این تعداد آنطور که در مستند القا شده تقصیر ایران است اما 17000 نفری (6 برابر عراق و لبنان) که در اسرائیل به کرونا مبتلا شده اند هم تقصیر ایران است؟! نکند هواپیماهای ایران به اسرائیل هم سفر می کنند؟!

از اسرائیل که بگذریم تکلیف 29000 نفری که در عربستان، 15000 نفری که در امارات، 128000 نفری که ترکیه به کرونا مبتلا شده اند چه می شود؟! آنها کشورهای خاورمیانه نیستند؟! بی بی سی عربی این کشورها را داخل خاورمیانه حساب نمی کند؟! یا فقط قصد دارد با مخاظبان عراقی و لبنانی حرفف بزند؟! یا چون هواپیماهای انگلیسی بیش تر از ایران به این کشورها مسافرت می کنند باید در این مستند سانسور شوند؟! و یا به دلیل عدم ارتباط ایران با این کشورها نمی شود تقصیر را گردن ایران انداخت؟!

از این آمارها که بگذریم آمار مبتلایان در انگلیس هم جالب است. حالا که مستند بی بی سی از ابتلای 3000 لبنانی و عراقی اشک تمساح می ریزد بد نیست بدانیم امروز در دنیا بیشترین قربانی را آمریکا دارد و بعد از آن انگلیس با 30000 قربانی (230 برابر مجموع مبتلایان به کرونا در عراق و لبنان) و 190000 مبتلا (61 برابر مجموع مبتلایان به کرونا در عراق و لبنان)!

این مستند در حالی است که 4 آوریل نیویورک تایمز از 1300 پرواز (400000 نفر) به 17 شهر آمریکا از کشورهای اروپایی آلمان، فرانسه و البته انگلیس خبر داد. جالب اینکه ترامپ آن زمان پروازها از چین را متوقف اما از اروپا ادامه داشت و حتی زمانی که پرواز ها از اروپا به آمریکا تعلیق شد این انگلیس بود که پروازهایش ادامه داشت. این روزها بی‌بی‌سی بدجوری حال بهم زن شده است.

منبع: روزنامه فرهیختگان