کد خبر: 188614

پیشنهاد شورا برای سهولت تهیه اقلام بهداشتی در تاکسی‌ها

رئیس کمیته ورزش کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به بیان پیشنهادی برای سهولت هرچه سریع‌تر و بهتر رانندگان تاکسی به اقلام بهداشتی پرداخت.
اتاق خبر 24

حجت نظری، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به اجباری شدن ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی، در بسیاری از تاکسی‌های سطح شهر شاهد رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی رانندگان نیستیم و آیا ضرورت ندارد که برای حفظ سلامتی این افراد این مساله در تاکسی‌های سطح شهر هم اجباری شود، گفت: بر اساس ستاد مقابله با کرونا زدن ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی اجباری شد که مستحضرید کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران نیز از ابتدا به این مساله تاکید داشت.

وی ادامه داد: سازمان تاکسیرانی هم استفاده از ماسک را برای رانندگان تاکسی اجباری کرده است و اتفاقا کمک‌هایی را به این منظور انجام داده‌اند. البته این کمک‌ها به این شکل نبوده که به طور کامل انجام شود و صرفا شاید بخشی از نیاز‌های تاکسیداران را مرتفع کردند و واقعیت هم این است که سازمان تاکسیرانی هر روز بخواهند ماسک و اقلام ضدعفونی را به صورت روزانه در اختیار رانندگان تاکسی قرار دهند.

نظری خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش‌هایی که ما داریم این مساله در چند وهله این کار انجام شده و رانندگان در چند نوبت کمک‌هایی را از سوی سازمان تاکسیرانی دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم که حتما باید تسهیلاتی برای رانندگان تاکسی به این منظور درنظر گرفته شود تا بتوانند این اقشار از ماسک استفاده کنند.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم مشخصا اگر سازمان تاکسیرانی تعامل و تفاهم‌نامه‌ای را با فروشگاه شهروند داشته باشند، می‌تواند این مساله منجر به استفاده سهل‌تر رانندگان تاکسی و حتی رانندگان تاکسی‌های اینترنتی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشد.

وی ادامه داد: در این شرایط رانندگان تاکسی می‌تواند ماسک را با قیمت پایین‌تر و با سهولت بیشتری تهیه کنند. این اتفاقی است که سازمان تاکسیرانی باید دنبال کند و من خودم را هم این مساله را در گفتگو با رئیس سازمان تاکسیرانی دنبال خواهم کرد.

نظری خاطرنشان کرد: رئیس سازمان تاکسیرانی از نیرو‌های جوان هستند که این مساله برای خودشان هم دغدغه است و امیدوارم هرچه زودتر این مساله اجرایی شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا