کد خبر: 188596

آقامحمدی: سود بلندمدت بازار سرمایه از همه بازار‌ها بیشتر است

عضو مجمع تشخیص مصلحت با بیان این که سود بلندمدت بورس از همه بازار‌ها بیشتر است گفت: مردم به اظهار نظر‌های منفی درباره آینده بورس توجه نکنند، اما مسئولان هم باید به نقد‌های کارشناسان و آسیب شناسی آینده بورس توجه کنند.
اتاق خبر 24

علی آقامحمدی در گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه در آینده، بازار سرمایه بازدهی بهتری خواهد داشت افزود: زمانی که بورس رونق می‌گیرد افزون بر بازار ثانویه، وضع تولید نیز با تأمین منابع بهبود می‌یابد.

وی گفت: رونق بازار بورس، پیشرفت کشور را نیز در پی خواهد داشت.

 آقامحمدی درباره عرضه سهام عدالت در بورس افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی بورس، 330 تعاونی سهام عدالت می‌توانند از کارگزاران بورس، نمایندگی بگیرند و به سهامداران در محلشان آموزش دهند.

وی گفت: برای آموزش دیگر شرکت‌های استانی سهام عدالت و سهامداران آن در آینده نزدیک یکی از شرکت‌های استانی را که کار‌های آن در حال انجام است وارد بورس می‌شود.

 آقامحمدی با بیان اینکه سال گذشته فقط 680 هزار کد بورسی صادر شد افزود: قرار است از شنبه به مدت یک ماه، میلیون‌ها کد بورسی صادر شود و زیرساخت‌های آن برای دریافت غیر حضوری کد بورسی به وسیله سهامداران انجام شده است.

وی گفت: سه شنبه این هفته حدود 150 هزار کد بورسی صادر شد که از شنبه این روند سرعت می‌گیرد.

آقامحمدی افزود: مردم به اظهار نظر‌های منفی درباره آینده بورس توجه نکنند، اما مسئولان به نقد‌های کارشناسان و آسیب شناسی آینده بورس توجه کنند.

وی گفت: اگر 100 هزار میلیارد تومان عرضه واقعی به وسیله دولت در بورس انجام شود نوسان‌های بورس، منظم می‌شود.

 آقامحمدی افزود: نخستین عرضه باید به وسیله بانک‌ها انجام شود و دولت نیز 60 هزار میلیارد تومان از اموال بدون استفاده خود را عرضه کند.

وی گفت: آنچه که اهمیت دارد ورود سرمایه به بورس است و مالکیت گذشته آن مهم نیست.

 آقامحمدی افزود: به علت محدود شدن بازار‌های دیگر، ​ افراد سرمایه‌های خود را وارد بورس می‌کنند که در پی آن و با رونق گرفتن بورس، خدمات بورسی، اشتغالزایی ایجاد خواهد کرد.

وی گفت: شورای عالی بورس برای سرعت دادن به امکان فروش سهام عدالت صدور کد بورسی را آغاز کرده است و پیش بینی می‌کنیم تا یک ماه آینده این امکان فراهم شود، اما مردم تا آن زمان آموزش‌های بورسی خود را کامل کنند.

آقامحمدی افزود: اگر بورس رونق بگیرد منابع بانک‌ها آزاد می‌شود و به طبقات متوسط به پایین اختصاص می‌یابد و شرکت‌های بزرگ نیز منابع مالی خود را از بورس تأمین می‌کنند.

منبع: خبرآنلاین