کد خبر: 188566

بیش از ۱۰۶ هزار حکم مجازات جایگزین حبس در سال ۹۸ صادر شده است

نشست خبری غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه آغاز شد. این نشست بصورت زنده از شبکه خبر و تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت در حال پخش است.
اتاق خبر 24
بیش از 106 هزار حکم مجازات جایگزین حبس توسط همکاران ما صادر شده است
 

اسماعیلی در ادامه نشست خبری خود گفت: بیش از 500 هیات در سراسر کشور ماموریت پیدا کردند وضعیت زندانیان در حال مرخصی و حتی جمعی از زندانیانی که به مرخصی نرفتند را بررسی کنند/ این هیات ها با کار جهادی و شبانه روزی تمامی پرونده های یکایک زندانیان در حال مرخصی و برخی زندانیان موجود در زندان را به صورت کارشناسی و دقیق مورد بررسی قرار دادند، برای هر یک از زندانیان با توجه به شرایط شان تصمیم کارشناسی گرفته شد وضعیت آنها مشخص و گزارش آنها به صورت دقیق ارسال شده است/ 114 هزار و 193 نفر از زندانیان به مرخصی رفته اند.

وی ادامه داد: در اجرای سیاست های کاهش جمعیت کیفری و سیاست حبس زدایی طی سال ۹۸ بیش از 106 هزار حکم مجازات جایگزین حبس توسط همکاران ما صادر شده است.

تلاش کردیم گام های عملی در جهت حل مشکلات کارگران برداریم
 

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در قوه قضاییه تلاش کردیم هم حرف و درد و دل کارگر و معلم رو بشنویم و هم گام های عملی در جهت حل مشکلات آنها برداریم/در هر یک از جلسات هم اندیشی 90 درصد وقت جلسه به شنیدن حرف کارگران و معلمان و تولیدکنندگان اختصاص پیدا کرد و 10 درصد وقت جلسه به بیان دیدگاه های نقطه نظرات ریاست قوه قضاییه اختصاص داده شد/ آن 10 درصد هم با رویکرد حل مشکل گروه های مخاطبی که نمایندگان آنها در دیدار حضور داشتند بود/ موضوع جلسات ناظر به نظارت بر حسن اجرای قانون مشکلات ناشی از عدم اجرای قوانین یا بداجرا شدن برخی قوانین و بر مبنای مطالبات این اقشار محترم بود.

در جلسه هفت تپه درد و دل کارگران شنیده و برای حل مشکلات آنها دستوراتی صادر شد
 

سخنگوی قوه قضاییه گفت: بعد از جلسه سه شنبه هفته قبل ریاست قوه با تولید کنندگان و کارگران در پنج شنبه هفته قبل 4 جلسه متوالی به دیدار مدیران و هیات مدیره دو مجموعه بزرگ تولیدی کشور اختصاص پیدا کرد که هر مجموعه 20 هزار کارگر دارند/برای حل مشکلات آنها دستوراتی صادر شد/ دو جلسه اختصاصی در موضوع هپکو و هفت تپه برگزار شد/ در جلسه هپکو یک بسته پیشنهادی مشکل گشا تهیه و به دولت ارائه شد که مورد استقبال همگان قرار گرفت /در جلسه هفت تپه درد و دل کارگران شنیده شد و برای حل مشکلات آنها دستوراتی به دادستان مرکز استان صادر شد.

کمک های مومنانه اقدام در جهان و حتی در کشورهای اسلامی نظیر ندارد
 

سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: در کمک های مومنانه شاهد خلق صحنه های بی نظیر بویژه از سوی جوانان انقلابی، دانشجو، طلبه و بسیجیان بودیم که دگرخواهی را در سایه خداخواهی به نمایش گذاشتند/ اگرچه منشا و بنیان اصلی کمک های مومنانه اهل ایمان و روزه داران بودند اما مخاطب آن عموم نیازمندان جامعه هستند/ این اقدام در جهان و حتی در کشورهای اسلامی نظیر ندارد.

منبع: میزان