کد خبر: 188527

خانه سینما یا «چاله میدان»؟

آقایان بعد از نحوه توزیع ناعادلانه، غلط و غیرمنصفانه عیدی میلیاردی وزارت ارشاد حالا درصدد هستند تا بسته‌های کمک معیشتی را نیز به دوستان و آشنایان خود بدهند!
اتاق خبر 24

رئیس ‌هیئت مدیره خانه سینما که روز شنبه در تلاشی مذبوحانه و با برگزاری یک جلسه فوق‌العاده با روسای صنوف معترض درصدد بود آنها را با خود همراه و همدل سازد در همین گام نخست با شکست روبه‌رو شد و سینماگران به صورت یکپارچه علیه رفتار ظالمانه دیکتاتورمآبانه و ضدصنفی مدیران این مجموعه که مدت‌ها است بدل به حیاط خلوت برخی چهره‌های خاص شده موضع گرفته و ساعت‌ها با آنها به صورت لفظی به جدال پرداختند!

به گزارش سینماپرس، جلسه روز شنبه در خانه سینما به هیچ نتیجه خاصی نرسیده و جز تنش و تشتت حاصلی با خود به همراه نداشته است.

بر اساس اخبار رسیده برخی صنوف سینمایی مانند: انجمن مدرسان سینما، انجمن منشیان صحنه، انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان، انجمن مدیران تولید، انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم و... به صورت لفظی دعوای شدیدی با رئیس ‌هیئت مدیره نهاد ضدصنفی خانه سینما داشته‌اند.

در همین رابطه شنیده می‌شود منوچهر شاهسواری و همایون اسعدیان به نوعی در این جلسه سردرگم شده بودند و هیچ پاسخ درستی نسبت به انتقادات صریح و بی‌پرده منتقدان عملکرد غلط شان نداشتند.

یکی از رؤسای صنوف حاضر در این جلسه که مایل نبود نامش فاش بشود به سینماپرس گفت: «در این جلسه پیشنهاد استعفای دسته جمعی هیئت مدیره داده شد که با مخالفت برخی وابستگان هیئت مدیره روبه‌رو گشت؛ پیشنهاد بر این بود که یک شورای سرپرستی به زودی جای این مدیران را بگیرد تا سینماگران کمی بتوانند نفس بکشند!»

بر اساس شنیده‌ها برخی صنوف مهم خانه سینما مانند کانون کارگردانان سینمای ایران به طور کل این جلسه را تحریم جدی کرده بودند و به دلیل عملکرد سراسر اشتباه مدیران این نهاد حاضر به حضور در این گردهمایی نشده بودند!

یکی از حاضران در جلسه گفت: تنها ۲۰ صنف از ۳۲ صنف خانه سینما در این جلسه شرکت کرده بودند؛ جلسه‌ای که جز داد و بیداد و تنش و تشتت و توهین و تحقیر چیزی در آن وجود نداشت! یکی از روسای صنوف سینمایی وسط جلسه از جایش برخواست و گفت این جلسه مایه آبروریزی سینماگران است! این سر و صداها حتی در میدان میوه‌فروشی محل ما هم به این حد نیست!

یکی از رؤسای صنوف حاضر در جلسه به سینماپرس گفت: آقایان بعد از نحوه توزیع ناعادلانه، غلط و غیرمنصفانه عیدی میلیاردی وزارت ارشاد حالا درصدد هستند تا بسته‌های کمک معیشتی را نیز به دوستان و آشنایان خود بدهند! اگر این اتفاق بیفتد ما قطعاً ساکت نخواهیم نشست و با برگزاری تجمع اعتراضی مانع از ادامه فعالیت این‌ها در خانه سینما خواهیم شد. آقایان هنوز یک جنجال تمام نشده در پی جنجال‌آفرینی‌های جدید در خانه سینما هستند. ‌ای کاش این خانه سینما که امروزه تنها خانه چند نفر معدود نزدیکان هیئت مدیره است هرچه زودتر بسته شود چرا که این خانه هیچ دردی از سینماگران درمان نمی‌کند و تنها باعث رنج بیشترشان می‌شود.

منبع: کیهان