کد خبر: 188465

لاریجانی: کارگران در شرایط تحریم با تلاش کشور را اداره می‌کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کارگران در شرایط تحریم آمریکا ضدایران با تلاش‌های شبانه روزی کشور را اداره کرده و می‌کنند.
اتاق خبر 24

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، که چندی پیش به بیماری کرونا مبتلا شده بود در نشست علنی امروز (یکشنبه 14 اردیبهشت 99) پارلمان حضور یافت.

لاریجانی در سخنانی در نطق پیش از دستور خود اظهار داشت: از لطف رهبر معظم انقلاب، مراجع، علما، دانشمندان و همه همکاران وکسانی که در طول این بیماری به بنده لطف داشتند و آرزوی سلامتی کردند، تشکر می‌کنم.

وی افزود: روز کارگر را به همه کارگرانی که در دوران سخت شیوع بیماری کرونا مجاهدانه برای رفع نیازهای کشور تلاش کرده‌اند، تبریک می‌گویم و از آنها تشکر می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ‌کارگران در این نبرد و در شرایط تحریم آمریکا ضد ایران با تلاش‌های شبانه روزی کشور را اداره کرده و می‌کنند و اجازه ندادند خواب حاکمان کاخ سفید در ایران تعبیر شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مجموعه اقدامات صورت گرفته در راستای بهبود بیماران کرونایی، بیان کرد: اینکه 80 درصد کسانی که درگیر بیماری کرونا بودند، بهبود یافتند نتیجه برنامه‌ریزی‌های وزارت بهداشت وهمگان بوده و در حافظه تاریخی یک کشور به نام تک تک جوانمردان رقم خواهد خورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: به ویژه با فراگیر شدن بیماری کرونا در کشور، مردان، زنان، جوانان یعنی همه دست اندرکاران صنعت برق، آب، گاز، نفت، کشاورزی، منابع طبیعی، بهداشت، راه، مسکن، آموزش، صنعت، معدن، خدمات، بانک ها، بیمه، نیروهای مسلح، اطلاعات، امنیت، سیاست خارجی، صدا و سیما، رسانه ها، امور فرهنگی، غذایی، شهرداری ها، استانداران، فرمانداران، بخشداران و مردان غیوری که امور حمل و نقل کشور را در این ماه های پر مشکل بر عهده داشتند، رانندگانی که با تریلرها، کامیون ها و یا وانت های خود در خانه ننشستند و کالاهای مورد نیاز مردم رابه شهرها، روستاها و نقاط مختلف کشور رساندند، همه این عزیزان امروز در صحنه مجاهدت ارزشمندی گام نهادند.

وی بیان کرد: به خصوص پزشکان، پرستاران و کارکنان بیمارستان ها و وزارت بهداشت و درمان انصافاً رشادت از خود نشان دادند و اینکه حدود ۸۰ درصد کسانی که در ایران درگیر این بیماری شدند، بهبود یافتند نتیجه برنامه ریزی درست وزارت بهداشت و مجاهدت این عزیزان بوده است.

لاریجانی ادامه داد: این تلاش های همگانی ان شاءالله مشمول رحمت الهی خواهد بود و در حافظه تاریخی کشور به نام تک تک جوانمردان رقم خواهد خورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر امروز شرایط کشور ما از لحاظ مایحتاج ضروری مردم علیرغم تحریم ها و این مشکلات حادث شده از بیماری در سطح قابل قبولی است، به همت و اراده کارگران عزیز میسر گشته است. ما قدر فداکاری آنان را می دانیم و پشتیبانشان هستیم.

وی همچنین روز معلم را به همه معلمان، اساتید، دانشجویان و دانش آموزان تبریک گفت و ادامه داد: از تلاش های وزارت علوم، آموزش و پرورش و روسای دانشگاه ها و اساتید و معلمان گرانقدر تشکر می کنم که در این مدت با استفاده از فضای مجازی به آموزش خود ادامه دادند.

منبع: خبرگزاری فارس