کد خبر: 188448
یادداشت های اتاق خبر24:

مشکلات سخت دولت‌ها با هراس از آمریکا

هراس از دشمن در میدان جنگ،‌شکست قطعی را در پی خواهد داشت.  
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

ترس یک ویژگی درونی انسان است، اما جامعه‌ای که تنها راهکار خود را برای جلوگیری از تعرض و تعدی ترس قرار دهد، شکست مطلق را تجربه خواهد کرد.

حتما برخی این اتفاق را تجربه کرده‌اند زمانی که یک حیوان مثل سگ حمله می‌کند، اگر ترس از خود بروز دهیم، او وحشی‌تر هم می‌شود، چرا که احساس ترس بویی از بدن انسان متساعد می‌کند که سگ با شامه خود آن را متوجه می‌شود.

آمریکا هم مانند همین سگ است، هر کشوری از خود ترس بروز دهد،‌ او وحشی تر هم می‌شود.

انقلاب اسلامی ایران نیز در طول عمر 42 ساله خود بارها با آمریکا رو در رو شده است، در برخی مواقع ترس به خود راه داده و در بیشتر مواقع نه، بلکه آرایش تهاجمی هم گرفته است.

می‌توان به سادگی نتایج این دو اتفاق را در برخی وقایع دید که چه اتفاقی افتاده است.

در زمان جنگ تحمیلی عراق در دوران رژیم صدام، رزمندگان میهنمان سر نترس داشتند، با وجودی که می‌دانستند طرف مقابل تا دندان مسلح است و ابرقدرت‌های شرق و غرب نیز از او حمایت می‌کنند.

پیروزی‌های بزرگ در دوران دفاع مقدس علاوه بر طرح و برنامه و نقشه، یک عنصر اصلی داشت و آن دلاوری و شجاعت فرزندان این مرز و بوم بود.

در ماه‌های پایانی جنگ که با تفوق ایران همراه بود، آمریکا خود را مستقیم وارد نبرد کرد، جنگ خلیج فارس با دخالت نیروی دریایی ارتش آمریکا آغاز شد.

اگر در همان زمان به توصیه حضرت امام(ره) عمل شده بود و ناوهای آمریکایی را در خلیج فارس هدف قرار داده بودیم، روند جنگ تغییر می‌کرد.

هراس ما از آمریکا باعث شد تا ناو امریکایی وینسنس هواپیمای مسافربری ایران را در آسمان خلیج فارس هدف قرار دهد.

کمی به عقب باز گردیم، زمانی که انقلاب اسلامی پیروز شده بود و دولتی موقت بر سر کار بود.

جمعی از دانشجویان پیرو خط اما سفارت آمریکا را اشغال کردند، کارکنان آن را به گروگان گرفتند تا خواسته‌های به حق جمهوری اسلامی را مطالبه کنند.

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا نه تنها تا آن زمان بلکه تاکنون نیز سابقه نداشته است.

اگر قرار بر ترسیدن و هراس بود، دانشجویان هیچگاه جرأت و جسارت چنین کاری را به خود نمی‌دادند.
حتی عملیات پنجه عقاب که آمریکایی‌ها انجام دادند که با طوفان شن در صحرای طبس با شکست روبرو شد، نتوانست ترس را در دل ایران تقویت کند.
جمهوری اسلامی ایران، توانست بر ترس مقابل آمریکا پیروز شود و همین اتفاق رمز موفقیت‌های بعدی شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در نخستین روز از ماه مبارک رمضان و در مراسم انس با قرآن با اشاره به سیره و درس بزرگ امام بزرگوار مبنی بر نترسیدن از قدرتهای زورگو، تأکید کردند:
«هراس از آمریکا نتایج تلخی را به بار خواهد آورد و ما در سالهای گذشته در برخی دولتهای خودمان مشاهده کردیم که ترس از امریکا، آنها را دچار چه مشکلات سختی کرد.»
تصور کنید که اگر در ماجرای ورود غیر قانونی ملوانان آمریکایی به آبهای سرزمینی ایران، نیروی دریایی سپاه پاسداران از خود انفعال نشان داده بود، پس از آن چه اتافقی می‌افتاد؟

به خاطر دارید که یک شناور آمریکایی با 10 سرباز آمریکایی وارد آبهای سرزمینی ایران شده بودند و نیروی دریایی سپاه این شناور را توقیف و سربازان آمریکایی را اسیر کرد.

عکس‌ها و فیلم‌هایی که از این سربازان آمریکایی در رسانه‌ها و تلویزیون شد مرور کنید؟ سربازان و ملوانان آمریکایی در چه وضعی بودند؟

اگر سپاه دست به کار نشده بود و در بزنگاهی که فراهم شده بود عمل نمی‌کرد، چه برداشتی از عدم واکنش نیروهای مسلح ایران اسلامی در افکار عمومی شکل می‌گرفت؟ آمریکایی‌ها چه می‌گفتند؟

به یک مقطع بسیار حساس و مهمتر از وقایع گذشته نگاهی بیندازیم.

سال گذشته آمریکا در یک اقدام تروریستی، سردار دلاور ایران اسلامی را به شهادت رساند.

سکوت در مقابل این جنایت جایز بود یا پاسخ؟! اگر در مقابل اقدام تروریستی ارتش آمریکا ایران از خود واکنش نشان نداده بود، یقین بدانید که عواقب بعدی در انتظار کشورمان بود.

اما نیورهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با خواسته گسترده و میلیونی مردم روبرو شدند و این خواسته جز انتقام و خونخواهی نبود.

سپاه پاسداران با هماهنگی با ارتش برای انجام عملیات موشکی یگان موشکی سپاه، طرح یک عملیات را ریختند و پایگاه عین الاسد که نیروهای آمریکایی در آن مستقر بودند هدف 13 فروند موشک قرار دادند.

واکنشی که حتی آمریکایی‌ها نیز انتظار آن را نداشتند. چنین اقدامی هراس نداشتن از دشمن را نشان داد.