کد خبر: 188400

آرایشگاه ها همچنان بسته بمانند

رئیس اتحادیه صنف آرایشگران مردانه تهران گفت: تمام آرایشگران باید تا تصمیم گیری جدید ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل باشند.
اتاق خبر 24

عباس گلشن، رئیس اتحادیه صنف آرایشگران مردانه تهران با اشاره به وضعیت کاری آرایشگران در بحران شیوع کرونا، گفت: از قبل عید با شیوع کرونا  تمام واحدهای  آرایشگری تعطیل هستند. 

گلشن با تاکید بر اینکه تمام آرایشگران باید تا تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل باشند، گفت: آرایشگرانی که قبل از اعلام زمان بازگشایی شروع به فعالیت کنند، با آنها برخورد خواهد شد چرا که فعالیت آنها کاملا غیرقانونی است و در صورتی که این مراکز شناسایی شود پلمب خواهند شد.

 رئیس اتحادیه صنف آرایشگران مردانه تهران با بیان اینکه یکی از اصول صنف آرایشگران رعایت نظافت و بهداشت حرفه ای است، بیان کرد: همه باید دست به دست دهیم تا از شیوع و انتشار ویروس کرونا جلوگیری کنیم چرا که اگر همه موارد رعایت شود جایی برای نگرانی نیست.

رئیس اتحادیه صنف آرایشگران مردانه تهران ادامه داد: ۲ هزار واحد صنفی آرایشگری فعال در تهران داریم، متاسفانه ۴ هزار واحد صنفی غیر مجاز هم در شهر به فعالیت می کنند که در صورت مشاهده  این واحدهای  غیر مجاز، پلمب خواهند شد.

او با تاکید بر اینکه تعداد  آرایشگاه هایی که در تمام نقاط شهر به طور غیرقانونی فعالیت می کنند، زیاد است و رویه فعالیت آنها مناسب نیست، گفت:  این مساله نارضایتی مشتریان را در پی دارد و مشتریان نیز باید به منظور حفظ سلامت و بهداشت پیش از مراجعه به چنین واحد‌هایی از داشتن مجوز کسب این واحد‌های صنفی مطمئن شوند تا خود را در معرض آزمایش افراد نامطمئن قرار ندهند.

رئیس اتحادیه صنف آرایشگران مردانه تهران تشریح کرد: به محض اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص بازگشایی مشاغل پر خطر تصمیم گیری کند، آرایشگاه ها فعال خواهند شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا