کد خبر: 188016

ورود ۲ برند جدید داخلی لوازم خانگی به بازار کشور

شرکت‌های صنعتی تولید لوازم خانگی در سال "جهش تولید" اقدام به تولید برای افزایش ۲ برابری وسعت مجموعه تولیدی خود کرده اند.
اتاق خبر 24

خروج ۲ برند کره‌ای ال جی و سامسونگ از ایران به دلیل تحریم‌ها و پشت کردن آن‌ها به صنعت کشورمان، مسئولان را بر آن داشت تا توسعه محصولات برای تامین نیاز داخل را در دستور کار قرار دهند.

شرکت های صنعتی تولید لوازم خانگی در سال "جهش تولید" اقدام به تولید برای افزایش ۲ برابری وسعت مجموعه تولیدی خود و اضافه کردن یخچال فریزر، کولر گازی و جاروبرقی به سبد متنوع محصولات خود کرده اند.

گروه های صنعتی تولید لوازم خانگی برای داخلی سازی این محصولات هیچ وقت فعالیت تولیدیشان را متوقف نکردند. شرکت های ایرانی که فعالیت خود را با تولید لباسشویی آغاز کردند  در سال گذشته وسعت تولید آن ها به یکصد هزار متر مربع افزایش یافت.

شرکت های لوازم خانگی در ابتدا اقدام به تولید لباسشویی کردند که پس از گذشت مدت زمانی، متنوع‌ترین و کامل‌ترین محصولات لوازم خانگی کشور را به سبد خود اضافه کردند و در تلاش هستند خط تولید کولر گازی هم راه اندازی شود. سرمایه گذاری های مختلفی در این راستا صورت گرفت که نتیجه آن خیلی زود به بار نشست و به زودی زیرساخت تولیدی لوازمی مانند کولرگازی در سال ۹۹ از ۱۰۰ هزار به ۲۰۰ هزار متر مربع افزایش خواهد یافت.

افزایش تولید ۳۰ درصدی لوازم خانگی در کشور 

سید مرتضی میری رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: وضعیت تولید لوازم خانگی در کشور رو به افزایش است به حدی که شاهد داخلی سازی برخی از لوازم های خانگی مانند کولر آبی، یخچال و ظرفشویی هستیم.

او بیان کرد: هم اکنون ۳۰ درصد لوازم خانگی افزایش تولید داشته است و برنامه داریم در سال جهش تولید این میزان را افزایش دهیم به حدی که برخی از شرکت های تولید کننده لوازم خانگی اقدام به داخلی سازی لوازمی چون یخچال و ظرفشویی کرده اند. در گذشته این دسته از وسایل داخلی ساخته نمی شد که امسال برنامه تولید و داخلی سازی آنها را در پیش داریم.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی تشریح کرد: اگر مواد اولیه به کارخانجات برسد و دولت کمک کند شاهد داخلی سازی تمام لوازم خانگی در کشور خواهیم بود. در حال حاضر لباسشویی در کشور به میزان یک ملیون و ۳۰۰ هزار تا تولید می شود که شرکت های تولیدی اعلام کرده اند می توانند تا ۲ میلیون دستگاه تولید کنند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی بیان کرد: شرکت های تولید لوازم خانگی علاوه بر اینکه نیاز داخل را تولید می کنند اقدام به صادرات لوازم خانگی نیز کرده اند. در تلاش هستیم محصولات را برند سازی جهانی کنیم.

منبع: جام نیوز