کد خبر: 187788

آموزش‌های مجازی تا پایان اردیبهشت ادامه دارد

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش‌های مجازی تا پایان اردیبهشت ادامه دارد و سال تحصیلی به موقع پایان می‌یابد.
اتاق خبر 24

علیرضا کمرئی درباره پایان زمان آموزش‌های فضای مجازی اظهار کرد: طبق روال عادی زمان آموزش بدون احتساب فرصت ارزشیابی، پایان اردیبهشت ماه است بنابراین و بر اساس تاکید شورای عالی آموزش و پرورش، آموزش‌ها تا پایان اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت هرچند این آموزش‌ها از طریق شبکه‌های تلویزیونی و فضای مجازی ارائه می‌شود.

وی افزود: تدریس دروس مختلف طبق روال معمول براساس بودجه بندی کتاب‌ها انجام می‌شود و با توجه به آغاز تدریس در فضای مجازی از 10 اسفند ماه پیش بینی می‌کنیم تا پایان اردیبهشت ماه کار تدریس به اتمام برسد و در این خصوص هیچ نگرانی وجود ندارد.

کمرئی ادامه داد: بیش از یک هزار استاندارد در در هنرستان‌ها تدریس و اجرا می‌شود اما انجام آموزش‌های عملی در فضای مجازی امکان پذیر نیست به همین دلیا دروس مهارتی را در کنار دروس پایه و عمومی هنرستان‌ها ارائه دادیم اما در مورد شایستگی‌های فنی که لازمه‌اش مهارت‌آموزی و فعالیت در حوزه کارگاهی است، امکانش فراهم نشد.

آموزش‌های مهارتی هنرستان‌ها تابستان برگزار می‌شود

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: از پنج پودمانی که هنرجویان باید در هنرستان‌های فنی وکاردانش بگذرانند سه پودمان به طور کامل و بخشی از پودمان چهارم قبل از شیوع کرونا آموزش داده شده بود لذا برای گذراندن ادامه پودمان‌ها نیازمند حضور دانش آموزان هستیم بنابراین اگر لازم باشد با توجه به شرایط حاکم، اجرای آن را به زمان دیگری از جمله تابستان موکول خواهیم کرد زیرا آموزش‌های مهارتی ماهیت کارگاهی دارند و باید در این فضا برگزار شود.

کمرئی از تحصیل 950 هزار هنرجو در هنرستان‌ها خبر داد و افزود: در هنرستان‌ها بین 15 تا 20 جلسه نیاز داریم تا پودمان‌های مهارتی را آموزش دهیم هرچند زمان این آموزش‌ها قابل فشردگی و انعطاف‌‌پذیری نیز است البته تصمیم در خصوص زمان ارائه آموزش‌های عملی با ستاد ملی مدیریت کرونا خواهد بود.

وی اضافه کرد: براساس بودجه‌بندی انجام شده تا قبل از تعطیلات ناشی از کرونا همه دروس بین 65 تا 70 درصد تدریس شده بودند، آموزش‌های فضای مجازی و شبکه‌های تلویزیونی نیز بودجه‌بندی کتاب‌ها را رعایت کردند و تاکنون بیش از 80 درصد دروس آموزش داده شده است و تا پایان اردیبهشت ماه 20 درصد باقی مانده به اتمام خواهد رسید.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: شرایط اقتضا می‌کند تا  سال تحصیلی به موقع پایان یابد و حدود 25 روز زمان  نیاز داریم تا ارزشیابی پایانی انجام شود.

منبع: خبرگزاری ایلنا